Dziś mamy 6 grudnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

11 października 2019

Najlepsi rolnicy regionu. Laureatem mieszkaniec powiatu nakielskiego

fot. Szymon Zdziebło

fot. Szymon Zdziebło

Jerzy Fik i Mirosław Gaczyński to zwycięzcy tegorocznego konkursu Agricola – Syn Ziemi dla przedsiębiorczych i aktywnych# społecznie rolników. Wczoraj (10 października) w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odbyła się gala wręczenia nagród. W uroczystości uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober.

- Nagrody przyznajemy gospodarzom przedsiębiorczym, otwartym na innowacje, stawiającym na wysoką jakość wytwarzanych produktów, wykorzystującym nowoczesne technologie produkcji rolnej, a przy tym aktywnym społecznie, którzy pracują na rzecz edukacji i odnowy kujawsko-pomorskiej wsi oraz kultywują lokalne tradycje – mówi marszałek Piotr Całbecki

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski we współpracy z Kujawsko-Pomorską Izbą Rolniczą. W konkursie wyróżniamy najbardziej przedsiębiorczych i aktywnych społecznie rolników z Kujaw i Pomorza, którzy uzyskują wysokie wyniki w produkcji rolnej, w codziennej pracy na roli i w gospodarstwie wykorzystują nowoczesne technologie, przestrzegają zasad ochrony środowiska, a także działają na rzecz społeczności wiejskiej.

W tegorocznej, czwartej już, edycji konkursu wyłoniliśmy 23 kandydatów, spośród których kapituła konkursu wybrała 6 laureatów.

Nagrody przyznano dwóch kategoriach:
rolnictwo tradycyjne:
I miejsce – Jerzy Fik (powiat żniński)
II miejsce – Sławomir Jaskólski (powiat aleksandrowski)
II miejsce – Tomasz Bagnerowski (powiat nakielski)

innowacje w rolnictwie:
I miejsce – Mirosław Gaczyński (powiat brodnicki)
II miejsce – Tomasz Detmer (powiat lipnowski)
III miejsce – Tomasz Czynsz (powiat radziejowski)

Kandydatów do konkursu zgłaszają samorządy terytorialne i samorząd rolniczy, związki i organizacje społeczno-zawodowe rolników, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz organizacje pozarządowe.

Uroczystą galę w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu uświetniły występy Kazimierza Kowalskiego oraz zespołu folklorystycznego Tłuchowianie wraz z grupą wieńcową sołectwa Trzcianka w gminie Tłuchowo (powiat lipnowski).

materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  Nonsens, w dniu 12-10-2019 11:50:19 napisał:

  To chyba jakiś żart. Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza współorganizuje konkurs i nagradza swoich kolegów, bo z tego co wim Pan Bagnerowski jest członkiem Izby Rolniczej. Widać jak szerzy się kolesiostwo

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (4)

  Nonsens, w dniu 12-10-2019 11:57:10 napisał:

  To chyba jakiś żart. Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza współorganizuje wydarzenie i nagradza swoich kolegów bo z tego co wim Pan Bagnerowski jest członkiem Izby. Kolesiostwo się szerzy.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Deska elewacyjna
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Zabiegi odmładzające
Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)