Dziś mamy 6 grudnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

12 listopada 2019

Nadzieja podbiła Maltę. Wspomnienia z muzycznej podróży

fot. Szymon Niemczewski

fot. Szymon Niemczewski

W dniach 2-9.11.2019 mieliśmy możliwość odwiedzić Maltę#, by śpiewem móc promować naszą Małą Ojczyznę - Nakło nad Notecią. Bezpiecznie wróciliśmy już do domu. Oto jak na "gorąco", zaraz po wylądowaniu na poznańskim lotnisku, podsumowaliśmy ten wyjazd:

"To był bardzo intensywny tydzień. Dla nas, z racji na śpiew podczas koncertów, prób, czy warsztatów. Łatwo nie miały też krokomierze w naszych telefonach, które grzały się do czerwoności, za sprawą pokonywanych tras. Udało nam się odwiedzić znaczną część Malty, a także Gozo. Przejechaliśmy autobusami (z dachem i bez) wyspę wzdłuż i wszerz na 1 bilecie, co każdemu możemy polecić z czystym sumieniem, bo to żadna filozofia. Kiedy znudziły nam się już maltańskie "PKSy" pokonywaliśmy odległości drogą wodną. Próbowaliśmy lokalnych potraw i specjałów - królika, koziego sera, czy ftirę, śCISKając przy tym w dłoniach tamtejsze napoje chłodzące (ciepły listopad nam się trafił w tym roku). Podążaliśmy śladami twórców Gry o Tron odwiedzając lokacje z serialu. Doświadczyliśmy przy tym maltańskich skrajności - od pięknych bogatych i czystych miejsc, po totalne ruiny, biedę czy brud tamtejszych ulic. Jedno jest pewne - widok na Vallettę z tarasu Hotelu Marina w Sliemie z pewnością zostanie z nami na długo.

Zapytacie dlaczego to wszystko nas tak cieszy? Wychowaliśmy się w małej miejscowości. Nigdy nie marzyliśmy o podróżach. Zawsze najbardziej zależało nam by śpiewać! I to właśnie dzięki śpiewaniu możemy teraz zwiedzać świat. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego przedsięwzięcia Gminie Nakło nad Notecią, a przede wszystkim Nakielskiemu Ośrodkowi Kultury z Michałem Dubkowskim na czele. Bez Was by się to nie udało. Dziękujemy także o. Joe i Noelowi z parafii pw. Jezusa z Nazaretu w Sliemie, którzy pomogli zorganizować nam 2 koncerty, które zaśpiewaliśmy dla zgromadzonych wiernych. Jeden z tych koncertów transmitowany był w telewizji Smash.

Wylądowalismy już w Poznaniu. Czas na powrót do Nakła nad Notecią. Jeżeli zastanawiacie się jakie mamy dalsze plany to przełączamy się teraz w tryb prób. Przygotowujemy się do czegoś, o czym powiemy Wam niebawem - dlatego pozostańcie z nami w kontakcie i #badzcie_przy_Nadziei".

materiał: Szymon Niemczewski / Chór Nadzieja

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 9 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)