Dziś mamy 7 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

12 listopada 2019

Nadzieja podbiła Maltę. Wspomnienia z muzycznej podróży

fot. Szymon Niemczewski

fot. Szymon Niemczewski

W dniach 2-9.11.2019 mieliśmy możliwość odwiedzić Maltę#, by śpiewem móc promować naszą Małą Ojczyznę - Nakło nad Notecią. Bezpiecznie wróciliśmy już do domu. Oto jak na "gorąco", zaraz po wylądowaniu na poznańskim lotnisku, podsumowaliśmy ten wyjazd:

"To był bardzo intensywny tydzień. Dla nas, z racji na śpiew podczas koncertów, prób, czy warsztatów. Łatwo nie miały też krokomierze w naszych telefonach, które grzały się do czerwoności, za sprawą pokonywanych tras. Udało nam się odwiedzić znaczną część Malty, a także Gozo. Przejechaliśmy autobusami (z dachem i bez) wyspę wzdłuż i wszerz na 1 bilecie, co każdemu możemy polecić z czystym sumieniem, bo to żadna filozofia. Kiedy znudziły nam się już maltańskie "PKSy" pokonywaliśmy odległości drogą wodną. Próbowaliśmy lokalnych potraw i specjałów - królika, koziego sera, czy ftirę, śCISKając przy tym w dłoniach tamtejsze napoje chłodzące (ciepły listopad nam się trafił w tym roku). Podążaliśmy śladami twórców Gry o Tron odwiedzając lokacje z serialu. Doświadczyliśmy przy tym maltańskich skrajności - od pięknych bogatych i czystych miejsc, po totalne ruiny, biedę czy brud tamtejszych ulic. Jedno jest pewne - widok na Vallettę z tarasu Hotelu Marina w Sliemie z pewnością zostanie z nami na długo.

Zapytacie dlaczego to wszystko nas tak cieszy? Wychowaliśmy się w małej miejscowości. Nigdy nie marzyliśmy o podróżach. Zawsze najbardziej zależało nam by śpiewać! I to właśnie dzięki śpiewaniu możemy teraz zwiedzać świat. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego przedsięwzięcia Gminie Nakło nad Notecią, a przede wszystkim Nakielskiemu Ośrodkowi Kultury z Michałem Dubkowskim na czele. Bez Was by się to nie udało. Dziękujemy także o. Joe i Noelowi z parafii pw. Jezusa z Nazaretu w Sliemie, którzy pomogli zorganizować nam 2 koncerty, które zaśpiewaliśmy dla zgromadzonych wiernych. Jeden z tych koncertów transmitowany był w telewizji Smash.

Wylądowalismy już w Poznaniu. Czas na powrót do Nakła nad Notecią. Jeżeli zastanawiacie się jakie mamy dalsze plany to przełączamy się teraz w tryb prób. Przygotowujemy się do czegoś, o czym powiemy Wam niebawem - dlatego pozostańcie z nami w kontakcie i #badzcie_przy_Nadziei".

materiał: Szymon Niemczewski / Chór Nadzieja

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 9 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)