Dziś mamy 25 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

18 lipca 2018

Letni wypoczynek Samorządu nr 4. Uczestnicy poznali Kaszuby

fot. pow.

fot. pow.

Samorząd Mieszkańców nr 4 w Nakle w dniach 9-12 lipca zorganizował wyjazd do #kaszubskiej, nadmorskiej miejscowości Dębki.

 Organizatorom zależało, by uczestnicy zobaczyli jak najwięcej atrakcji danego regionu. Dlatego, już po drodze zrobiono postój w Kompleksie Turystyczno-Rekreacyjnym "Kaszubskie Oko" w miejscowości Gniewino. Tam chętni mogli wejść lub wjechać na 44 metrową wieżę widokową wzniesioną 150 m. n.p.m. Z wieży podziwiać można było piękną panoramę. Widać było górny zbiornik elektrowni szczytowo-pompowej ponad jeziorem Żarnowieckim zamknięty tamą i samo jezioro Żarnowieckie oraz morze Bałtyk, lasy i łąki. Teren wokół wieży jest parkiem rodzinnej rozrywki. Uczestnicy mogli pospacerować alejkami, przy których usytuowane były naturalnej wielkości makiety dinozaurów oraz Stolemów - kaszubskich siłaczy. Był też plac zabaw - statek piracki, pole do gry w minigolfa, restauracja.

Następny postój zrobiono na przystani nad samym jeziorem Żarnowieckim w miejscowości Lubkowo. Po dotarciu na miejsce uczestnicy mieli czas wolny, by zapoznać się z okolicą i swobodnie wypoczywać. W samej miejscowości Dębki pięknym miejscem jest ujście rzeki Piaśnicy znajdującej się na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego "Piaśnickie Łąki". Ładna jest szeroka, piaszczysta, czysta plaża nad Bałtykiem otoczona lasami. Przy jednym z wejść na plażę stoi nowoczesny kompleks "Rybaczówka", który służy do obsługi przystani rybackiej. Jest to także atrakcja turystyczna z punktem widokowym i 20 metrową wieżą. Podczas naszego pobytu odbywał się tam plener rzeźbiarski. Artyści wykonywali rzeźby z drewna, które zostały już ustawione na stałe, by uatrakcyjnić to miejsce. Cała infrastruktura Dębek pozwalała zarówno na piesze jak i rowerowe wycieczki, z których często korzystano.

Chętna młodzież skorzystała z oferty tamtejszego Escape Roomu oraz Parku Linowego. Podczas pobytu zorganizowano wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Ponieważ wycieczka dofinansowana została z budżetu Gminnego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałaniom Uzależnień dzieci i młodzież brały udział w zajęciach profilaktycznych. Tematem przewodnim zajęć było: "Uzależnienie w sieci, zagrożenia z tego wynikające", "Bezpieczeństwo podczas pobytu nad wodą", " Zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania" itp. Podczas zajęć wykonano plakaty.

W drodze powrotnej przygotowano niespodziankę, tzn: zwiedzanie "Grot Mechowskich" . Groty te stanowią największą osobliwość przyrody nieożywionej na Niżu Polskim, a nawet Niżu Europejskim. Są rzadkim okazem formy charakterystycznym dla obszarów krasowych. Miejsce bardzo urokliwe.

Organizatorzy dziękują uczestnikom za miłą atmosferę.

Materiał: Katarzyna Borzych-Kubacka, Wojciech Wiśniewski

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto jeść śniadanie?

Śniadanie to najważniejszy posiłek# w ciągu dnia. Dzięki niemu dostarczamy organizmowi węglowodany, które są źródłem energii.

(czytaj więcej)
0

Sprawdzono jakość handlową jaj. Jakie nieprawidłowości stwierdzono?

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów #Rolno-Spożywczych (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej jaj, przeprowadzonej w IV kwartale 2023 r. w sklepach spożywczych i innych punktach sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)