Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

12 marca 2017

Korona nieznacznie lepsza od Krajny. Coraz mniej kibiców na meczach

W 15. kolejce III ligi piłkarzy ręcznych miejscowy zespół MKS Krajna Nakło podejmował czwartą # drużynę w tabeli Koronę Koronowo. O wyniku spotkania zdecydował początek II połowy.

Kolejnym przeciwnikiem nakielan był zespół z „czuba” tabeli, który przyjechał poprawić sobie humory po wysokiej przegranej w poprzedniej kolejce. Jednak gospodarze nie zamierzali odpuszczać, odzwierciedleniem czego była wyrównana pierwsza połowa. Ambitnie walczący szczypiorniści Krajny toczyli walkę „bramka za bramkę” pokazując, że zespół poczynił olbrzymie postępy w trakcie rozgrywek III ligi. Pierwsza połowa mogła paść „łupem” gospodarzy, którzy jednak nie wykorzystali sytuacji, gdy mieli piłkę w ostatniej minucie. Nie wykorzystana sytuacja od razu zemściła się i to goście zdobyli bramkę.

Wygrali zatem pierwszą część spotkania 14:15. Przybyli kibice liczyli, że II połowa spotkania również będzie zacięta i zakończy się „happy endem” dla Krajny Nakło.

Niestety, na drugą część spotkania wyszedł inny zespół. Serię błędów z początku przerwali goście z Koronowa, którzy zdobyli bramkę z rzutu karnego. Dobra gra obrony, bramkarza i nieprzygotowane rzuty sprawiły, że Korona odskoczyła na kilka bramek. Gospodarze zdenerwowani faktem, że mecz wymyka się spod kontroli i „nie idzie” zaczęli faulować, co kończyło się 2 – minutowymi karami. W następnych minutach nastąpił jednak zryw Krajny, która odrobiła 2 bramki i przegrywała w 42 minucie tylko dwoma bramkami 18:20.

Niestety, to było na tyle jeśli chodzi o nakielan. Korona Koronowa przetrwała napór i sukcesywnie zwiększała swoje prowadzenie. W 50 minucie prowadziła 6 bramkami i była praktycznie pewna zwycięstwa. Ambitnie walczący gospodarze jednak odrobili część strat, jednak czas nie pozwolił na więcej. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 26:29 dla Korony Koronowo.
Gospodarze już po raz kolejny zagrali osłabieni brakiem podstawowych zawodników, jednak walczyli ambitnie o każdą piłkę. Widoczny jest rozwój jaki dokonał się w zespole Krajny od początku rozgrywek.

Mimo coraz lepszej gry, martwi fakt, że spada zainteresowanie spotkaniami co ma w mniejszej liczbie kibiców na trybunach.

Bramki: Nowarkiewicz 8, Kozłowski 5, Stachowiak 5, Boroń 3, Michalski 2, Chudziński 1, Rybarczyk 1, Powalisz 1.

Skład: Nowak Ł., Meller Łukasz, Boroń Paweł, Chudziński Paweł, Nowarkiewicz P, Michalski M, Kozłowski M, Rybarczyk M, Stachowiak A, Łoboda M, Powalisz M.

Oceń artykuł: 31 19