Dziś mamy 7 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

14 listopada 2019

Koncert pieśni patriotycznych. Na znak pamięci zapalono znicze

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 11 listopada 2019r. w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Paterku, po mszy św. w intencji# Ojczyzny sprawowanej przez proboszcza ks. Mariusza Zbieranek odbył się koncert pieśni patrio-tycznych i wojskowych pt. „Moja Niepodległa”, który staje się powoli tradycją w naszej miejscowości i niezmiennie cieszy się powodzeniem.

Program został podzielony na 3 części. Pierwsza zawierała piosenki i pieśni z czasów I wojny światowej oraz wcześniejsze, druga tematycznie była związana z II wojną światową, a w trzeciej części usłyszeliśmy utwory z lat 70-tych i 80-tych. Każdą z części poprzedziła prezentacja zdjęć z tamtych czasów. Wszystkie utwory wraz z mieszkańcami Paterka wykonali uczniowie oraz zuchy i harcerze z naszej szkoły.

Była też okazja do zakupu rogali przygotowanych przez rodziców uczniów. Po koncercie wszyscy udali się pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie złożono wiązanki i zapalono znicze na znak pamięci tym, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę.

Organizatorki koncertu p. A. Karolczak, A. Lemantowicz, M. Prymula składają podziękowania za wielką pomoc p. Zdzisławowi Sell oraz p. Wojciechowi Kniole w przygotowaniu scenografii.

materiał: Anna Lemantowicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)