Dziś mamy 24 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2018

Kibicują uczniom szkoły i nie tylko. Dzisiaj startuje Kacper Badziągowski

W dniach 13-15 kwietnia br. w Hali Sportowej w Mroczy odbywają się Mistrzostwa #Polski Juniorek i Juniorów U20 w Podnoszeniu Ciężarów.

W piątek, 13 kwietnia br. można było obejrzeć rywalizację w kategoriach kobiecych. W sobotę swoje umiejętności prezentowali mężczyźni w wagach 56 kg, 62 kg, 69 kg, 77 kg, 85 kg. W niedzielę, 15 kwietnia, na zakończenie zawodów startują ciężarowcy w kategoriach– 105 kg, + 105 kg i 94 kg.

14 kwietnia br. w 62 M kibicowaliśmy Markowi Komorowskiemu i Przemysławowi Kramarzowi, uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu. Marek w barwach klubu UKS MOS Opole wywalczył II miejsce w dwuboju, jak również dwa srebrne małe medale w podrzucie i rwaniu z wynikiem – 230kg (105kg+125kg) - 327,6pkt. Przemek (Tarpan Mrocza) zajął V miejsce z wynikiem 208kg (93kg+115kg) – 298,2pkt.

W kategorii 69 M Tarpan Mrocza reprezentowali: Dawid Domiński, wychowanek ZSP w Lubaszczu oraz Jakub Wiatrowicz (LO w Nakle n/Not.). Jakub zajął III miejsce uzyskując 250kg (110kg+140kg) – 341,5pkt. Dawid był ósmy: 208kg (90kg+118kg) – 280,8pkt.

W wadze 77 M  Mistrzem Polski został ciężarowiec MGLKS Tarpan Mrocza: Przemysław Korneluk z dorobkiem 302kg (135kg+167kg) – 379, 4pkt.

Zaciętą rywalizację można było obejrzeć w wadze 85kg. Tarpan Mrocza reprezentowali: Łukasz Kwapich (ZSP w Nakle nad Notecią), Szymon Wintrowicz (LO Nakło n/Not), Kacper Kłos – absolwent ZSP w Lubaszczu. Kacper został Wicemistrzem Polski w swojej kategorii – 331kg (150kg+181kg) - 395,6pkt., Łukasz Kwapich stanął na III miejscu – 293kg (135kg+158kg) – 351,6pkt, Szymon zajął IV miejsce – 291kg (130kg+161kg) – 346,9pkt.
Gratulujemy! W niedzielę startuje Kacper Badziągowski w wadze 94kg.

Materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.