Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

13 marca 2017

Kadeci wśród 16 najlepszych zespołów w Polsce. Metro lepsze w tie-breaku

W niedzielę 12 marca w Ostródzie odbyły się ostatnie mecze Ćwierćfinałów Mistrzostw #Polski Kadetów. NTS Trójka Nakło po zaciętym finale z Metrem Warszawa zajął drugie miejsce w turnieju, przegrywając go 2:3.

Początek spotkania pokazał, że obie ekipy prezentują podobny, bardzo dobry poziom. Do stanu 15:15 drużyny grały punkt za punkt, jednak w końcówce lepsi okazali się zawodnicy stołecznego Metra. W drugiej partii kadeci NTS-u wyszli na boisko kompletnie zdekoncentrowani i jakby załamani po pierwszym secie. Warszawa zaczęła ją dużo lepiej, od początku budując przewagę (10:6, 15:10). Młodzi siatkarze z Nakła nie nawiązali walki i przegrali do 16. W trzeciej odsłonie gra nakielan wyglądała już dużo lepiej. Wiedzieli, że wykorzystali już margines błędów. W połowie partii NTS Trójka osiągnął kilkupunktową przewagę, którą dowiózł do końca wygrywając do 22. W kolejnym secie Metro wróciło do gry z dwóch pierwszych partii i pewnie prowadziło kilkoma punktami (12:8). Przy stanie 14:10 w polu zagrywki stanął Antoni Kwasigroch. Po serii jego dobrych serwisów i skutecznej grze całego zespołu na tablicy wyników pojawił się wynik 16:14 dla NTS-u. Sześć punktów z rzędu napędziło nakielan, a ich gra wyglądała coraz lepiej. AMAN stopniowo powiększał przewagę i wygrał do 20. O zwycięstwie w turnieju zadecydował tie-break. Piątą odsłonę kadeci z Nakła zaczęli bardzo dobrze i prowadzili już 3:0. Wydawało się, że NTS przejął inicjatywę w meczu. Wtedy trener Metra wziął czas wybijając tym samym nakielan z rytmu. Po time-oucie warszawiacy zdobyli aż 9 punktów z rzędu i nie przeszkodziły im przerwy na żądanie trenera Artura Sierzchuły. Przy wyniku 12:5 na boisku pojawił się Dorian Płócienniczak, który pokazał się z dobrej strony zastępując na zagrywce Macieja Świtalskiego. Od stanu 14:7 NTS zdobył cztery punkty z rzędu, ale było to za mało, by wygrać w tym secie. Metro wykorzystało piątą piłkę meczową i wygrało cały mecz 3:2.

Ta wygrana dała im nie tylko wygraną w turnieju, ale także możliwość rozgrywania Półfinału Mistrzostw Polski u siebie. Turnieje półfinałowe odbędą się w dniach od 31 marca do 2 kwietnia.

Po finale zostali wybrani najlepsi zawodnicy każdej drużyny, z nakielskiej ekipy MVP zespołu został Filip Kuczkowski.

Metro Warszawa - AMAN NTS Trójka Nakło 3:2 (25:19, 25:16, 22:25, 20:25, 15:11)

NTS wystąpił w składzie: Krzysztof Baran (kpt), Filip Jarczyński, Jakub Czerwiński, Jakub Jaruzal, Borys Leppert, Maciej Świtalski, Filip Kuczkowski, Mikołaj Gardyza, Jakub Ziółkowski, Piotr Szarszewski, Mateusz Wałoszyński, Dorian Płócienniczak, Jakub Majewski oraz Antoni Kwasigroch.

Z ośmiu ćwierćfinałów rozgrywanych w całej Polsce wyłoniono 16 półfinalistów. Oto zespoły, które awansowały:

Z pierwszego miejsca (wśród tych zespołów wylosowani będą 4 gospodarze półfinałów):