Dziś mamy 6 grudnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

15 listopada 2019

Jak powstaje komiks? Warsztaty ze Zbigniewem Masternakiem

fot. Iwona Pięta/PiMBP w Nakle nad Notecią

fot. Iwona Pięta/PiMBP w Nakle nad Notecią

W czwartek, 14 listopada w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 odbyły się # warsztaty komiksowe ze Zbigniewem Masternakiem.

Nasz gość jest autorem książek, między innymi trzytomowego cyklu powieściowego „Księstwo”, komiksów, scenariuszy filmowych i także zapalonym piłkarzem. Poprowadził warsztaty komiksowe dla uczniów kl. V Sp. Nr 3.

W trakcie warsztatów młodzież dowiedziała się w jaki sposób powstaje komiks i skąd czerpać pomysły na jego historie. Podczas spotkania uczniowie stworzyli krótkie historyjki komiksowe, których tematem było nasze rodzinne miasto Nakło.

W krótkim czasie, korzystając z ołówka młodzież próbowała przedstawić ciekawą opowieść obrazkową i na zakończenie ją opowiedzieć.

Spośród wszystkich prac 4 zostały przez naszego gościa wyróżnione. Zajęcia okazały się ciekawą formą na spędzanie wolnego czasu.

materiał: Iwona Pięta/PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)