Dziś mamy 17 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

15 listopada 2019

Jak powstaje komiks? Warsztaty ze Zbigniewem Masternakiem

fot. Iwona Pięta/PiMBP w Nakle nad Notecią

fot. Iwona Pięta/PiMBP w Nakle nad Notecią

W czwartek, 14 listopada w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 odbyły się # warsztaty komiksowe ze Zbigniewem Masternakiem.

Nasz gość jest autorem książek, między innymi trzytomowego cyklu powieściowego „Księstwo”, komiksów, scenariuszy filmowych i także zapalonym piłkarzem. Poprowadził warsztaty komiksowe dla uczniów kl. V Sp. Nr 3.

W trakcie warsztatów młodzież dowiedziała się w jaki sposób powstaje komiks i skąd czerpać pomysły na jego historie. Podczas spotkania uczniowie stworzyli krótkie historyjki komiksowe, których tematem było nasze rodzinne miasto Nakło.

W krótkim czasie, korzystając z ołówka młodzież próbowała przedstawić ciekawą opowieść obrazkową i na zakończenie ją opowiedzieć.

Spośród wszystkich prac 4 zostały przez naszego gościa wyróżnione. Zajęcia okazały się ciekawą formą na spędzanie wolnego czasu.

materiał: Iwona Pięta/PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)