Dzień Tradycji Służby Więziennej. Uroczysta gala

fot. por. Michalina Kulczyk
Obchody Dnia Tradycji Służby Więziennej były # okazją do wręczenia awansów na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom pełniącym służbę w Zakładzie Karnym w Potulicach.
W Zakładzie Karnym w Potulicach odbyła się uroczysta gala z okazji obchodzonego w dniu 8 lutego Dnia Tradycji Służby Więziennej. Jest to wyjątkowe święto, które przypomina o etosie służby i roli jaką funkcjonariusze pełnią na rzecz bezpieczeństwa publicznego. Uroczystość ta miała szczególnie podniosły charakter – była okazją do uhonorowania tych, którzy na co dzień wykonują swoje obowiązki z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Galę rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewa hymnu państwowego, co podkreśliło rangę wydarzenia.
Uroczysta gala
Podczas uroczystości 13 funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe – 10 w korpusie podoficerów i 3 w korpusie szeregowych. Dodatkowo dwóch funkcjonariuszy zostało wyróżnionych odznaczeniami przyznanymi przez Zarząd Terenowy Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Codzienna praca funkcjonariuszy, wymagająca niezwykłej odporności, odpowiedzialności i poświęcenia, została doceniona w sposób szczególny. Awanse i odznaczenia to wyraz najwyższego uznania dla ich służby.
Misja Służby Więziennej
Dyrektor Zakładu Karnego w Potulicach ppłk Piotr Kijewski w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na niełatwą misję, jaką realizują funkcjonariusze. Podkreślił, że ich służba podlega nieustannej ocenie i kontroli zarówno instytucji zewnętrznych, jak i społeczeństwa. Zaznaczył, że każdego dnia udowadniają oni swój profesjonalizm, zaangażowanie i gotowość do działania w najtrudniejszych warunkach.
Dzień Tradycji Służby Więziennej to czas, w którym z dumą patrzymy na funkcjonariuszy – ludzi oddanych, gotowych do poświęceń i pełniących swoją służbę z honorem. Ich codzienna praca to fundament bezpieczeństwa i porządku, a ich zaangażowanie zasługuje na najwyższy szacunek.
materiał: por. Krzysztof Jurek
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria






Czytaj również
Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami
(czytaj więcej)