Dziś mamy 17 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

25 marca 2019

Czas kupić materiał siewny. Wysoka jakość gwarantuje uzyskanie wysokich plonów

fot.arch/pow

fot.arch/pow

Zbliża się wiosennym okresem siewu zbóż jarych i innych gatunków roślin uprawnych.

Przypominamy, że obrót materiałem siewnym mogą prowadzić przedsiębiorcy i rolnicy wpisani do ewidencji przedsiębiorców lub rolników, prowadzonej przez Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Materiał siewny znajdujący się w obrocie powinien być zapakowany w zamkniętym opakowaniu, zaopatrzony w etykietę urzędową (w przypadku sadzeniaków ziemniaka paszport roślin), zabezpieczony urzędowymi plombami (zabezpieczeniem jest również przeszyta etykieta/paszport).

Nabywanie nasion spełniających powyższe wymagania daje pewność  stosowania materiału siewnego spełniającego minimalne wymagania jakościowe określone rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

Tylko stosowanie wysokiej jakości kwalifikowanego materiału siewnego daje gwarancję uzyskania wysokich plonów.

materiał: Marcin Wroński Kujawsko – Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Heretyk Drzew, w dniu 25-03-2019 21:19:55 napisał:

  Wszelkie zabezpieczenia od firmy Monsanto użycie każdego innego ziarna to kradzież własności intelektualnej i praw patentowych.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Józef, w dniu 25-03-2019 21:34:14 napisał:

  Pan Wroński spóźnił się z powyższą informacją. Rolnicy w 90 % już zakupili materiał siewny, a w ok. 50 % dokonali siewów wiosennych.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Zaobserwowane, w dniu 26-03-2019 22:56:43 napisał:

  Kiedyś to było ziarno !!!! Teraz każdy rolnik patrzy który to ma większy plon ,wyższe zboże i jak szybko rośnie,ile nawozu wysial. W nos niech sobie wsadza te siewy zaprawiane,hybrydowe czy jak to się tam zwie...I wtedy ooooo patrz ale ja mom :-) i jeden drugiemu widły w plecy wbija :-)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nadanie modnej linii
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)