Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

24 maja 2018

Bydgoski Festiwal Nauki. Po raz pierwszy do udziału zaproszono Służbę Więzienną

fot. kpt. M. Słowiński

fot. kpt. M. Słowiński

Po raz dziewiąty bydgoskie uczelnie wyższe: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, #Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa w dniach 23-27 maja 2017 r. zorganizowały Bydgoski Festiwal Nauki. Służbę Więzienna reprezentował Okręgowy Inspektorat w Bydgoszczy.

Złap bakcyla nauki”

Hasłem tegorocznego Festiwal Nauki jest „Złap bakcyla nauki”. Jak podkreślają organizatorzy, impreza skierowana jest do wszystkich, niezależnie od wieku i zainteresowań. Podczas dziewiątej edycji festiwalu można wybierać zajęcia spośród 7 ścieżek tematycznych: artystycznej, humanistycznej, nauk o zdrowiu, nauk ścisłych, przyrodniczej, społecznej i technicznej. Pierwszy raz do udziału w festiwalu została zaproszona Służba Więzienna. Tematem miasteczka edukacyjnego naszej formacji jest „Promocja Służby Więziennej na podstawie działalności jednostek penitencjarnych okręgu bydgoskiego”.

Procedura naboru do służby

Uczestnicy festiwalu mogli m.in. poznać procedury obowiązujące przy naborze do służby więziennej, a także dowiedzieć się, jakie należy spełniać kryteria i gdzie składa się dokumenty w celu rozpoczęcia procedury kwalifikującej do trzeciej co do liczebności formacji mundurowej w kraju. Młodzież dowiedziała się, że dzięki zmianom w przepisach, takim jak wprowadzenie w życie ustawy modernizacyjnej, Służba Więzienna jest nowoczesną z wysoko wykwalifikowaną kadrą, należycie przygotowaną do wykonywania najtrudniejszych obowiązków. Uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego, indywidualnego porozmawiania z funkcjonariuszami reprezentującymi jednostki okręgu bydgoskiego. Kandydaci opowiadali o swoich planach, jak i również mieli okazję poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Nie brakowało również opowiadań na temat swojej codziennej pracy.

100 lat w niepodległej Polsce”

Spotkanie było również niepowtarzalną okazją zaprezentowania mieszkańcom Bydgoszczy, że wraz z odrodzeniem państwa polskiego, odradzała się także struktura polskiego więziennictwa. Dekretem Naczelnika Państwa z dnia 8 lutego 1919 roku, rozpoczęła się jej „unifikacja”. A rok 2019 będzie rokiem 100-lecia istnienia Służby Więziennej w niepodległej Polsce.

materiał: kpt. M. Słowiński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Podstawowe szkolenie łączników i zwiadowców. Zajęcia w Kowalewku

W ramach rocznego planu pracy zatwierdzonego przez #Komendę Jednostki w Kowalewku trwają zajęcia z zakresu budowy i obsługi motocykli typu Honda 125 SL, a także qadów Yamaha Grizzly 550.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Zaburzenia krzepnięcia krwi

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień# Chorych na Hemofilię.

(czytaj więcej)
0

Wskoczył do rzeki, by ratować nastolatkę. Ryzykował własnym życiem (film)

Starszy aspirant Łukasz Grabowski z Komendy #Miejskiej Policji w Toruniu, ryzykując własne życie, uratował młodą kobietę. Nie zważając na silne prądy i niską temperaturę wody, funkcjonariusz ruszył na pomoc 16-latce, która tonęła w nurcie Wisły.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed niechcianymi wiadomościami. Nowe zabezpieczenia

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni świadczący #usługi SMS podłączyli się do systemu telegraf.cert.pl, służącego do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS. Dzięki czemu blokowane będą oszukańcze wiadomości SMS, które są zgodne z przygotowanymi przez CSIRT NASK wzorcami.

(czytaj więcej)