Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

09 listopada 2019

20-lecie pracy artystycznej Jana Makowieckiego. Uroczyste otwarcie wystawy

fot. Paweł Pietroń

fot. Paweł Pietroń

7 listopada otwarta została wystawa „Widziane – 20-lecie pracy artystycznej # Jana Makowieckiego”.

Ekspozycja przedstawia równą setkę rzeźb wykonanych przez niewidomego artystę w ciągu minionych dwóch dekad. Dominującą jest tematyka sakralna. Zobaczyć można przedstawienia aniołów, scen biblijnych czy przedstawienia świętych. Nie brakuje także przedstawień diabła. Pojawia się także tematyka świecka, sielankowa i erotyka. Ta ostatnia nierzadko okraszona groteską.

Twórczość Pana Jana Makowieckiego to jednak nie tylko rzeźba. Pomiędzy pracami artysta prezentuje swój warsztat poetycki. Dziewięć wierszy wprowadza odbiorcę w różne stany, od radości, przez zadumę po smutek.

Wystawa jest czynna w dni pracujące od 7:00 do 20:00 w pomieszczeniu dawnej kawiarni Szubińskiego Domu Kultury do 29 listopada.

materiał: Paweł Pietroń

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wypożyczalnia samochodów
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Czytniki kodów kreskowych
Lakiernictwo
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)