Dziś mamy 23 stycznia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2019

Forum Inicjatyw Młodzieżowych. Rozmawiano o mowie nienawiści

fot. Agnieszka Andrzejewska

fot. Agnieszka Andrzejewska

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” wraz z # partnerami: Powiatową Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną oraz Komendą Powiatową Policji w Nakle nad Notecią zorganizowało dla uczniów i nauczycieli Forum Inicjatyw Młodzieżowych.

Odbyło się 3 grudnia br. w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Kmdr. B. Romanowskiego w Nakle nad Notecią. Uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu uczestniczyli w spotkaniu pod hasłem „Młodzież bez nienawiści”.

Poruszana tematyka podczas forum to przede wszystkim: mowa nienawiści, jej skutki oraz sposoby zapobiegania, jak również kwestie odpowiedzialności karnej za hejt w sieci.

Ponadto zaprezentowano inicjatywy wspierające dzieci i młodzież powiatu nakielskiego w ramach dobrych praktyk. Podczas drugiej części  wręczono nagrody laureatom plebiscytu „Młody Talent Krajny i Pałuk”.

materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)