Dziś mamy 11 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2019

Forum Inicjatyw Młodzieżowych. Rozmawiano o mowie nienawiści

fot. Agnieszka Andrzejewska

fot. Agnieszka Andrzejewska

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” wraz z # partnerami: Powiatową Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną oraz Komendą Powiatową Policji w Nakle nad Notecią zorganizowało dla uczniów i nauczycieli Forum Inicjatyw Młodzieżowych.

Odbyło się 3 grudnia br. w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Kmdr. B. Romanowskiego w Nakle nad Notecią. Uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu uczestniczyli w spotkaniu pod hasłem „Młodzież bez nienawiści”.

Poruszana tematyka podczas forum to przede wszystkim: mowa nienawiści, jej skutki oraz sposoby zapobiegania, jak również kwestie odpowiedzialności karnej za hejt w sieci.

Ponadto zaprezentowano inicjatywy wspierające dzieci i młodzież powiatu nakielskiego w ramach dobrych praktyk. Podczas drugiej części  wręczono nagrody laureatom plebiscytu „Młody Talent Krajny i Pałuk”.

materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)