Dziś mamy 21 października 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

21 września 2021

Festyn rodzinny za nami. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji

fot. pow.

fot. pow.

W sobotę, 18.09.2021 na terenie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego# odbył się kolejny Festyn Rodzinny pod hasłem ,,SzczepimySie" z Kołem Gospodyń Wiejskich w Paterku.

Wydarzenie rozpoczęło się Pchlim Targiem z kilkunastoma sprzedawcami. W tym samym czasie wystartowała 28 Ogólnopolską Akcją Sprzątania Świata w której, uczestniczyło kilkadziesiąt osób oraz zbiórka celowa Warsztatów Terapii Zajęciowej z Paterka. W trakcie imprezy uczestnicy mieli możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid - 19 oraz poddać się weryfikacji w Narodowym Spisie Powszechnym . Do czasu zakończenia pierwszej części festynu najmłodsi mieszkańcy Paterka uczestniczyli w szeregu konkursach z nagrodami dla każdego zorganizowanych przez pracowników Wiejskiego Domu Kultury.

Druga część festynu to szereg animacji oraz warsztatów sportowo- ruchowych dla najmłodszych oraz cieszące się dużym zainteresowaniem tzw. dmuchańce.

Zaś Koło Gospodyń Wiejskich przedstawiło bogatą ofertę wyrobów własnych. Każdy kto chciał, mógł upiec kiełbasę nad rozpalonym ogniskiem lub zjeść strażacką grochówkę. Miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej przedstawiła instruktaż z zakresu ratownictwa medycznego. Imprezę odwiedził zespół Komendy Powiatowej Policji z programem szkoleniowym. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zagroda z alpakami.

W takcie 28 Akcji Sprzątania Świata zebrano kilkadziesiąt kilogramów opakowań szklanych i plastikowych. Każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy medal oraz zestaw nagród ufundowanych przez Firmę Eurobac z Paterka. Organizatorami dzisiejszego festynu byli: Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka , Wiejski Dom Kultury oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny.

Materiał: Justyna Leppert  - Garczewska / Rada Sołecka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)