Dziś mamy 22 czerwca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
15 maja 2017

Ewakuowano uczniów i pracowników. Ćwiczenia przebiegły sprawnie

fot. DW

fot. DW

Od czasu do czasu w szkołach i innych placówkach na terenie powiatu nakielskiego #prowadzone są ćwiczenia strażackie. 15 maja kilka zastępów wezwanych zostało na teren Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle. Ewakuowano 323 osoby.

Po godz. 10.00 w jednej z sal lekcyjnych wybuchł pożar. Po zauważeniu ognia, dyrektor Anna Maćkowska zarządziła ewakuację wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły. Budynek opuściło 290 dzieci oraz 33 osoby dorosłe. Jednak, w wyniku silnego zadymienia panującego na pierwszym piętrze, odcięta od możliwości ewakuacji została jedna z klas. Na pomoc przybyły  2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nakle oraz strażacy ochotnicy z OSP Nakło, Cukrownia Nakło i Paterek. Za pomocą podnośnika z pierwszego piętra ewakuowano 13 dzieci.

Dzięki ćwiczeniom uczniowie oraz pracownicy SP 2 mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat zachowania się w sytuacji wybuchu pożaru na terenie szkoły. Przede wszystkim jednak, ćwiczenia były okazją do umiejętności strażaków.

Podsumowania ćwiczeń dokonał mł. bryg. Sławomir Murawski, a także dyrektor Anna Maćkowska.

Oceń artykuł: 13 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (15) Zgłoś naruszenie zasad

  • -13 (17)

  Nakielanin, w dniu 15-05-2017 18:55:46 napisał:

  I do tych ćwiczeń jechali jak idioci przez miasto?Z powodu waszych ćwiczeń robicie popłoch w mieście.Może warto to przemyśleć.Dacie radę?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (4)
  • 8 (8)

  Rodzic, w dniu 15-05-2017 21:14:06 napisał:

  Uczniowie musza wiedzieć jak się zachować w przypadku pożaru a temu nakielaninowi jak nie pasują takie szkolenia to do lasu niech się wyprowadzić tam będzie miał spokój

  odpowiedz

  • 0 (2)

  kierowca autosanu, w dniu 16-05-2017 08:11:54 napisał:

  nakielanin idiotą jesteś tutaj ty kacapie. Czy auta uprzywilejowane mają jechać do zdarzenia 15 km/h zeby każdy mógł dokładnie obejrzeć i przejść przez każde przejście?

  odpowiedz

  • -6 (8)

  Pomidor, w dniu 16-05-2017 13:01:58 napisał:

  Proszę przyjrzeć się używaniu sygnałów dźwiękowych przez strażaków, Policja i Pogotowie jakoś umieją się zachowywać, natomiast strażacy nie dość że używają zawsze sygnałów i trąbią przy tym to jeszcze wprowadzają ogromne zagrożenia w ruchu

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 3 (3)

  Rodzic, w dniu 16-05-2017 19:26:09 napisał:

  Pojazd uprzywilejowany nie wprowadza zagrożenia w ruchu jakby Ci się nora paliła to byś żeby jechali na wszystkich sygnalach. A jak nie znasz przepisów to się nie udzielaj

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (2)

  Były rodzic , w dniu 17-05-2017 16:53:29 napisał:

  Łał, szkoła dwójka nie spłonęła? Szkoda...już miałam nadzieję...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble młodzieżowe i dziecięce
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Nowe stylizacje
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)