Dziś mamy 28 listopada 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

20 listopada 2023

"Emilia Pawłowska akustycznie". Koncert kameralny w nakielskim LO

fot. Dariusz Górzyński

fot. Dariusz Górzyński

18 listopada 2023r. w murach zabytkowej auli #I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego odbył się koncert kameralny „Emilia Pawłowska akustycznie”. Artystyczne wydarzenie inauguruje Festiwal Nauki i Sztuki zorganizowany dla uczniów nakielskiego liceum.

W imieniu organizatorów – Rady Rodziców i Dyrekcji I LO–  gości przywitali uczniowie, dyrektor  Aleksandra Białka i  przewodniczący RR – Piotr Gajewski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Honorowi Patroni i współtwórcy festiwalu: prof. Iwona Benenowska, prof. Roman Leppert z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz dr Agnieszka Grzybowska z Politechniki Bydgoskiej, przedstawiciele organu prowadzącego szkołę: Wicestarosta – Tomasz Miłowski, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Promocji i Sportu- Rozalia Wencel, sponsorzy i sympatycy I LO:  Wiceprezesi Zarządu Banku Spółdzielczego – Alina Kołcz i Wojciech Gawlak oraz Państwo Joanna i Karol Tydda (Cukiernia la Petite),rodzice, nauczyciele oraz absolwenci „Krzywoustego”.

Bohaterką listopadowego  wieczoru była Emilia Pawłowska. Artystka śpiewa i  komponuje, tworząc niezwykle oryginalną  przestrzeń do rozmów o wrażliwości.

W roku 2019 nagrała płytę „Czas nas uczy pogody", na której znalazły się autorskie interpretacje polskich przebojów w jazzujących aranżacjach Roberta Wiórkiewicza.

W roku 2021 przy współpracy m.in. z Adamem Lemańczykiem i zaprzyjaźnionymi poetkami Anną Szucą i Aliną Rzepecką nagrała autorską płytę „Niebo nad jeziorem”, która stała się muzycznym objawieniem kompozytorskim i niezwykle osobistym, poetyckim wyzwaniem wypełnionym- jak sama mówi - „jazzową kobiecością”. Na scenie artystce towarzyszyli muzycy:   Kacper Kasprzak- instrumenty klawiszowe, Nikodem Wróbel – gitara akustyczna i Tomasz Sętowski – instrumenty perkusyjne.

Koncert w auli nakielskiego liceum zakończyły bisy i owacje na stojąco. Licealiści podsumowali muzyczne wydarzenie słowami: Muzyka to sztuka cieszenia się i smucenia bez powodu”. Dziękując gościom za obecność, zaakcentowali fakt, że koncerty kameralne powoli na stałe wpisują  się w kalendarz I LO w Nakle nad Notecią.

Organizatorzy dziękują sponsorom i rodzicom uczniów nakielskiego liceum za nieocenioną pomoc w organizacji koncertu.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe

Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

(czytaj więcej)
0

Nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Zadbaj o zdrowie

Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który jest ważny# a równocześnie często zaniedbywany - zdrowie psychiczne. W dzisiejszym zabieganym i stresującym świecie, zapominamy o tym, że to nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Możemy inwestować w karierę, osiągać sukcesy zawodowe i gromadzić bogactwo materialne, ale jeśli zaniedbamy zdrowie psychiczne, to wszystko traci na wartości.

(czytaj więcej)