Dziś mamy 21 września 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2023

Eliminacje do turnieju "Patrol Roku 2023”. Adrian Lewa i Mateusz Lunitz najlepsi

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci prewencji powiatu nakielskiego rywalizowali w eliminacjach powiatowych do# Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku”. Zadaniem funkcjonariuszy było rozwiązanie testu z wiedzy ogólnopolicyjnej. Zwycięska para reprezentować będzie nakielską policję na szczeblu wojewódzkim.

W świetlicy nakielskiej jednostki został zorganizowany etap powiatowy XXVII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. W eliminacjach udział wzięli wszyscy policjanci powiatu nakielskiego pracujący na co dzień w ogniwach prewencji.

Uczestnicy eliminacji mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy obejmujący szeroką tematykę prewencyjną. Pytania dotyczyły między innymi udzielania pierwszej pomocy, przepisów dotyczących konwojów i doprowadzeń, zatrzymań osób i środków przymusu bezpośredniego.

Najlepsi okazali się sierż. Adrian Lewa z Komisariatu Policji w Szubinie i post. Mateusz Lunitz z nakielskiej „patrolówki”.

Nad przebiegiem eliminacji czuwało kierownictwo nakielskiej jednostki, na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Nakle nad Notecią mł. insp. Rafałem Makarewiczem.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera Prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 19 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Powstanie Styczniowe 1863-1864". Nabór wniosków do programu

Biuro „Niepodległa” otwiera nabór wniosków do Programu# Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. W latach 2023 i 2024 obchodzimy 160. rocznice kolejnych bitew i potyczek, które złożyły się na Powstanie Styczniowe – największy zryw narodowowyzwoleńczy skierowany przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Wnioski można składać do 2 października 2023 do godziny 15:59.

(czytaj więcej)
0

Doświadczalane oznakowanie poziome. Jaka jest opinia kierowców?

Z danych opublikowanych przez Komendę Główną Policji wynika#, że w 2022 r. nieprawidłowa zmiana pasa ruchu była przyczyną 530 wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących, w których śmierć poniosły 52 osoby, a 648 zostało rannych. Chcąc poprawić czytelność węzłów drogowych a więc i bezpieczeństwo kierowców, zastosowaliśmy doświadczalnie, na wybranych odcinkach dróg krajowych, oznakowanie poziome informujące o numerze drogi do której prowadzi dany pas ruchu, ale również o miejscowości kierunkowej (na obwodnicach dużych aglomeracji miejskich). Aby poznać opinię kierowców na temat przedstawionych rozwiązań przygotowaliśmy krótką ankietę. Zapraszamy do jej wypełnienia.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)
0

500 kilometrowe szkolenie w Bieszczadach. Lekka piechota w działaniu

Przeszli już ponad 300 kilometrów najdłuższym szlakiem #górskim w Polsce. Przed nimi jeszcze blisko 200. Żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pieszą wędrówką chcą celebrować 5 lecie istnienia swojej jednostki.

(czytaj więcej)