Dziś mamy 20 stycznia 2018, sobota, imieniny obchodzą:
05 stycznia 2018

Elewacje budynków są zalewane przez pojazdy. Potrzebne jest odwodnienie

fot. archiwum

fot. archiwum

Wraca stary problem znany mieszkańcom ulicy Szubińskiej w Paterku. Kiedy mocniej popada, # elewacje budynków są zalewane przez duże pojazdy.

Na tą sytuację uwagę zwrócił radny Mariusz Malikowski - Przy dużych opadach elewacje są zalewane przez duże samochody, są niszczone.

Zarządcą tej ulicy jest Zarząd Dróg Wojewódzkich, stąd też odwodnienie powinno leżeć po jego stronie. Jest porozumienie w tej sprawie. - Podjęliśmy działania związane ze zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego między ulicami Szubińską i Łąkową w Paterku. Chcemy w planie dopuścić zabudowę zbiornika retencyjnego, który by służył odbiorowi wód deszczowych z ulicy Szubińskiej. Jesteśmy w porozumieniu z Zarządem Dróg Wojewódzkich - wyjaśnia wiceburmistrz Piotr Kalamon.

Z kolei Michał Sitarek rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich, poinformował, że w tej sprawie niedawno przeprowadzono wizję lokalną. - W tym temacie odbyło się spotkanie w terenie z udziałem przedstawicieli gminy. Wspólnie uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie zbiornika retencyjnego obsługującego drogę wojewódzką nr 246 oraz przyległe tereny. W związku z tym, gmina Nakło zobowiązała się dokonać zmian w miejscowym planie zagospodarowania terenu. Z kolei Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Nakle zobowiązało się opracować dokumentację projektową dotyczącą budowy odwodnienia drogi wojewódzkiej oraz przyległych terenów wraz z budową zbiornika retencyjnego na terenach gminnych - poinformował Michał Sitarek.

Co z konkretnym terminem realizacji zadania? Na razie nie jest ustalony. W momencie, gdy gmina zyska gotowość do realizacji tego zadania i określone zostaną koszty, możliwe będzie zawarcie porozumienia o współfinansowaniu zadania, a następnie skierowanie go do realizacji. Tego typu przedsięwzięcia (realizowane wspólnie z samorządami lokalnymi) są zawsze traktowane priorytetowo, ale dopiero w momencie zmiany i wykonania dokumentacji będzie można planować termin realizacji - wyjaśnia Michał Sitarek z ZDW.  

 

 

Oceń artykuł: 2 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (7)

  ZZ, w dniu 05-01-2018 18:25:49 napisał:

  Wybory już na horyzoncie.....

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Tom, w dniu 06-01-2018 15:15:44 napisał:

  Lokiec na soltysa

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  Co to za pomysł, w dniu 07-01-2018 10:54:07 napisał:

  zbiornik retencyjny między osiedlem domków? czy wy na głowę upadliście?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  czytelnik, w dniu 09-01-2018 12:51:28 napisał:

  Do kogo pretensje,do kierowców czy do ludzi,którzy wybudowali budynki przy drodze. A może do Pana Boga za deszcz?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Botox i wypełniacze
Meble kuchenne
Meble łazienkowe
Wulkanizacja
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Pomoc drogowa
Narożniki
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Jest śnieg, więc lepimy bałwana! Czekamy na zdjęcia zimowych stworów

Chociaż wiele osób narzeka na zimę i związane z nią utrudnienia, to jednak ta pora roku ma #także swoje plusy. Zabawa na śniegu to szczególnie duża frajda dla dzieci. Gdy za oknem robi się biało, najmłodsi ochoczo wychodzą na dwór.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)