Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

13 września 2019

Ekspresowe zebranie. Fundusz podzielony w 20 minut

fot. MM

fot. MM

Mieszkańcy Polichna spotkali się w ostatni czwartek w świetlicy wiejskiej, by wspólnie zastanowić się nad podziałem pieniędzy w ramach funduszu sołeckiego na 2020 rok.

Dyskusje na ten temat nie trwały jednak zbyt długo, bo mieszkańcy okazali się jednomyślni. Zebranych w świetlicy mieszkańców powitała sołtys Teresa Stałowska, która po odczytaniu sprawozdania ze swojej działalności, przedstawiła im propozycję podziału funduszu sołeckiego. Mieszkańcy byli zgodni i 24 osoby podjęły decyzję o przeznaczeniu kwoty na następujące cele: zakup paliwa i utrzymanie zieleni na terenie sołectwa – 905 zł; doposażenie świetlicy wiejskiej – 3 tys. zł; remont placu zabaw – 10 tys. zł; wyłożenie kostki pod biesiadnik – 10 tys. zł.

Najprawdopodobniej nie obejdzie się jednak bez zmian w przyszłości, bowiem priorytetową inwestycją dla mieszkańców jest budowa zaplecza, gdzie miałaby się mieścić miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. – Sołectwo zyskałoby tym samym pomieszczenie gospodarcze, gdzie moglibyśmy wszystkie nasze rzeczy składować – powiedziała Teresa Stałowska. – W związku z tym, że posiadamy już projekt i brakuje nam tylko pozwolenia, musieliśmy nieco zmienić plany i część pieniędzy na remont placu zabaw na pewno przesunięta w przyszłym roku. Wtedy też powinniśmy otrzymać pozwolenie na budowę i wówczas będziemy mogli te pieniądze przeznaczyć na zakup materiałów budowlanych pod wykonanie zaplecza – dodała sołtys.

W wolnych głosach i wnioskach mieszkańcy pytali m.in. o zamontowanie lustra przy drodze powiatowej w Polichnie oraz zapotrzebowania na postawienie lamp. Według zapewnień Teresy Stałowskiej dodatkowe lampy mają być postawione jeszcze w roku bieżącym.

 

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprzedaż opon
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Nadanie modnej linii
Tonery Directions
27PLN
Zabiegi odmładzające
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Drukarka fiskalna Epson
2499PLN PROMOCJA PLN
Blacharstwo
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)