Dziś mamy 11 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2019

Ekonomiści Staszica na warsztatach finansowych w ramach projektu

fot. Sławomir Chmielewski

fot. Sławomir Chmielewski

W dniach od 25 listopada do 3 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią #odbył się cykl spotkań warsztatowych w ramach Projektu “BAKCYL”- Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży.

Inicjatorem tego projektu jest Warszawski Instytut Bankowości. Głównym celem przedsięwzięcia jest podnoszenie poziomu wiedzy młodego pokolenia z zakresu praktycznych finansów. Projekt “BAKCYL” jest częścią jednego z największych niekomercyjnych projektów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy p.n. “Bankowcy dla edukacji”.

W ramach projektu ekonomiści Staszica aktywnie uczestniczyli w ośmiu wykładach o następujących tematach: Bankowość i zawód bankowca - spotkania z menedżerami; Mądre inwestowanie; Moje finanse; Rynki finansowe.

Projekt Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży - BAKCYL to przykład społecznie odpowiedzialnego współdziałania banku i szkoły na rzecz podniesienia poziomu wiedzy finansowej młodego pokolenia Polaków. W Staszicu rolę trenera wolontariusza pełniła Pani Justyna Gruntkowska, która jest dyrektorem Oddziału Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią. Przekazała młodzieży wiedzę finansową i umiejętności wykorzystywania usług finansowych w sposób profesjonalny, jako praktyk reprezentujący sektor bankowy. W przyszłości ułatwi to uczniom świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie. Organizatorami interesujących zajęć z dziedziny finansowej były: Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz.

materiał: Agnieszka Rotkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)