Dziś mamy 23 stycznia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2019

Ekonomiści Staszica na warsztatach finansowych w ramach projektu

fot. Sławomir Chmielewski

fot. Sławomir Chmielewski

W dniach od 25 listopada do 3 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią #odbył się cykl spotkań warsztatowych w ramach Projektu “BAKCYL”- Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży.

Inicjatorem tego projektu jest Warszawski Instytut Bankowości. Głównym celem przedsięwzięcia jest podnoszenie poziomu wiedzy młodego pokolenia z zakresu praktycznych finansów. Projekt “BAKCYL” jest częścią jednego z największych niekomercyjnych projektów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy p.n. “Bankowcy dla edukacji”.

W ramach projektu ekonomiści Staszica aktywnie uczestniczyli w ośmiu wykładach o następujących tematach: Bankowość i zawód bankowca - spotkania z menedżerami; Mądre inwestowanie; Moje finanse; Rynki finansowe.

Projekt Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży - BAKCYL to przykład społecznie odpowiedzialnego współdziałania banku i szkoły na rzecz podniesienia poziomu wiedzy finansowej młodego pokolenia Polaków. W Staszicu rolę trenera wolontariusza pełniła Pani Justyna Gruntkowska, która jest dyrektorem Oddziału Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią. Przekazała młodzieży wiedzę finansową i umiejętności wykorzystywania usług finansowych w sposób profesjonalny, jako praktyk reprezentujący sektor bankowy. W przyszłości ułatwi to uczniom świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie. Organizatorami interesujących zajęć z dziedziny finansowej były: Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz.

materiał: Agnieszka Rotkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)