Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

13 września 2019

Ekologicznym krokiem do pracy! Weź udział w konkursie

Wielkimi krokami zbliża się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.# Kampania zainicjowana przez Komisje Europejską ma na celu zachęcenie do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej czy car-poolingu.

W tym roku Powiat Nakielski w ramach szeregu działań Miasta i Gminy Nakło nad Notecią włączył się do akcji. Wszystkich pełnoletnich mieszkańców z terenu powiatu nakielskiego zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Ekologicznym krokiem do pracy!”. Aby wziąć udział w zabawie, należy przesłać na adres monika.oles@powiat-nakielski.pl formularz zgłoszeniowy wraz ze zdjęciem obrazującym ekologiczny sposób pokonywania drogi między miejscem pracy a domem. Codziennie dojeżdżasz rowerem, komunikacją miejską, chodzisz na pieszo, a może wraz ze znajomymi wspólnie przemieszczacie się autem? Pochwal się przyjaznym nastawieniem do środowiska i zgarnij atrakcyjne nagrody! Do wygrania namiot trójosobowy, praktyczna sportowa torba oraz plecak.

Zdjęcia nadsyłać można do 20 września! Twoje zdjęcie zostanie opublikowane na oficjalnym profilu Powiatu Nakielskiego na Facebooku – Starostwo Powiatowe Nakło. O wygranej decydować będzie liczba like-ów oraz reakcji pod zdjęciem. Szczegóły dostępne w regulaminie. Pamiętaj – niewielkie zmiany czynią naszą planetę lepszym miejscem!

Materiał: Monika Oleś – Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0
Pliki do pobrania
regulamin - Ekologicznym krokiem do pracy!.pdf
Załącznik nr 1 - zgłoszenie.docx
Załącznik nr 2 - karta informacyjna RODO.pdf
Załącznik nr 3 - treść oświadczenia RODO.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)