Dziś mamy 26 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

09 października 2018

Egzaminy na kartę rowerową. Nakielscy policjanci egzaminują dzieci

fot.powierzone

fot.powierzone

Policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z Nakła# egzaminowali dzieci na kartę rowerową. Tym razem swoje umiejętności jazdy rowerem sprawdzali uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych z Karnowa.

Aby zdobyć kartę rowerową dzieci muszą podejść do egzaminu składającego się z dwóch części. Pierwszy etap, to sprawdzenie wiedzy z zakresu przepisów prawa o ruchu drogowym, podczas drugiego, sprawdzane są praktyczne umiejętności jazdy rowerem na torze przeszkód. Egzaminowani muszą też zaprezentować, jak rowerzysta powinien zgodnie z przepisami zachowywać się na skrzyżowaniach.

W ostatnich dniach policjanci z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii, egzaminowali uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych z Karnowa. Młodzież chcąca zdobyć karty rowerowe najpierw pod nadzorem policjantów pisała test, później zdawała część praktyczną.

Do egzaminu podeszło 13 uczniów, część z nich zakończyła egzamin sukcesem i niebawem otrzyma upragnione karty rowerowe.

Materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska  Oficer prasowy  KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kanapa
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szafy przesuwne
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Nowoczesny styl
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)