Dziś mamy 22 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2019

Dzień ogrodnika w żłobku Słoneczko. Dzieci założyły kącik ogrodniczy

fot. pow

fot. pow

Wiosna za oknem to najlepszy czas na poznanie pracy ogrodnika.

Dzieci wraz z opiekunami zrobili sobie mały kącik ogrodniczy... sadzili kwiaty, cebulkę na szczypiorek i siali rzeżuchę. Dowiedzieli się, że woda, słoneczko i odpowiednia temperatura pozwalają im rosnąć. Z chęcią łapali za konewkę by podlewać rośliny. Poznali narzędzia jakie są potrzebne w zawodzie ogrodnika. Taczka, grabie, haczka, łopata czy szpadel to jedne z nielicznych przedmioty które poznały i którymi mogli się dzisiaj posługiwać, oczywiście pod czujnym okiem opiekunów. Z pewności chętnie pomogą teraz rodzicom w drobnych pracach ogrodowych takich jak np. grabienie liści.

Maluchy wykonały też piękne prace plastyczne pt. " wiosenna łąka " gdzie przyklejały na kartkę drobne kwiatki i świeżą zieloną trawkę. "Pachniało wiosną" w naszym żłobku. Drugie śniadanie tego dnia zjedliśmy na świeżym powietrzu, taki mały piknik w naszym ogródku. Piękna pogoda to i dzień należał do udanych.

materiał:  Teresa Boniek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)