Dziś mamy 26 maja 2017, piątek, imieniny obchodzą:
13 maja 2017

Dzień jamy ustnej w żłobku. Kolorem przewodnim był biały

fot. Emilia Rosół

fot. Emilia Rosół

11 maja 2017 roku żłobek "Słoneczko" w Nakle nad Notecią obchodził "Dzień jamy ustnej".

Celem tego dnia było uświadomienie naszym podopiecznym tego, iż właściwa higiena jamy ustnej nie jest tylko ważna dla pięknego uśmiechu, którym możemy "pochwalić" się na co dzień, lecz przede wszystkim jest znacząca dla naszego zdrowia.

Częstotliwość mycia zębów i regularne wizyty u stomatologa są niezbędne do tego, by nasze zęby były bez skazy. Dzieci z pomocą opiekunek wykonały szereg zajęć m. in dowiedziały się, w jaki sposób zęby się niszczą; co jeść? Czego unikać? Jakie przedmioty potrzebne są do dbania o zęby? A także to, czym zajmuje się stomatolog. Kolor biały towarzyszący od początku dnia pobudzał wyobraźnię dzieci idąc w myśl zdrowy ząb to biały ząb!

materiał: Emilia Rosół

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 19 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prestiżowy tytuł dla Studia Urody Lidii Gwóźdź

Studio Urody i Odnowy Biologicznej Lidii Gwóźdź w Nakle nad Notecią, w kwietniu 2017 r. w ramach ogólnopolskiego konkursu otrzymało prestiżowe wyróżnienie, tytuł „Firma Przyjazna Internautom”, organizowanego przez Firmy.net.

(czytaj więcej)
0

Samorządowcy w statystyce. Dominują osoby w średnim wieku

Mandaty radnych wszystkich szczebli sprawuje w Kujawsko-Pomorskiem ponad 2,5 osób, #w większości mężczyzn w średnim wieku. Mamy najlepiej w kraju wykształconych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – wynika z tegorocznego badania Głównego Urzędu Statystycznego. W najbliższą sobotę (27 maja) przypada Dzień Samorządu Terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)