Dziś mamy 23 lutego 2018, piątek, imieniny obchodzą:
13 maja 2017

Dzień jamy ustnej w żłobku. Kolorem przewodnim był biały

fot. Emilia Rosół

fot. Emilia Rosół

11 maja 2017 roku żłobek "Słoneczko" w Nakle nad Notecią obchodził "Dzień jamy ustnej".

Celem tego dnia było uświadomienie naszym podopiecznym tego, iż właściwa higiena jamy ustnej nie jest tylko ważna dla pięknego uśmiechu, którym możemy "pochwalić" się na co dzień, lecz przede wszystkim jest znacząca dla naszego zdrowia.

Częstotliwość mycia zębów i regularne wizyty u stomatologa są niezbędne do tego, by nasze zęby były bez skazy. Dzieci z pomocą opiekunek wykonały szereg zajęć m. in dowiedziały się, w jaki sposób zęby się niszczą; co jeść? Czego unikać? Jakie przedmioty potrzebne są do dbania o zęby? A także to, czym zajmuje się stomatolog. Kolor biały towarzyszący od początku dnia pobudzał wyobraźnię dzieci idąc w myśl zdrowy ząb to biały ząb!

materiał: Emilia Rosół

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 21 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)