Dziś mamy 25 września 2017, poniedziałek, imieniny obchodzą:
13 maja 2017

Dzień jamy ustnej w żłobku. Kolorem przewodnim był biały

fot. Emilia Rosół

fot. Emilia Rosół

11 maja 2017 roku żłobek "Słoneczko" w Nakle nad Notecią obchodził "Dzień jamy ustnej".

Celem tego dnia było uświadomienie naszym podopiecznym tego, iż właściwa higiena jamy ustnej nie jest tylko ważna dla pięknego uśmiechu, którym możemy "pochwalić" się na co dzień, lecz przede wszystkim jest znacząca dla naszego zdrowia.

Częstotliwość mycia zębów i regularne wizyty u stomatologa są niezbędne do tego, by nasze zęby były bez skazy. Dzieci z pomocą opiekunek wykonały szereg zajęć m. in dowiedziały się, w jaki sposób zęby się niszczą; co jeść? Czego unikać? Jakie przedmioty potrzebne są do dbania o zęby? A także to, czym zajmuje się stomatolog. Kolor biały towarzyszący od początku dnia pobudzał wyobraźnię dzieci idąc w myśl zdrowy ząb to biały ząb!

materiał: Emilia Rosół

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 21 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Rok szkolny 2017/2018. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne

Ferie, zimowa, wiosenna przerwa świąteczna – ile wolnego czeka uczniów w roku #szkolnym 2017/2018? Sprawdziliśmy.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)