Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

14 listopada 2019

Dzień Wolnści. „Ojczyzna- kiedy myślę- wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam”

fot. pow.

fot. pow.

12 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Paterku obchodzono Dzień Wolności.

Myślą przewodnią były słowa Jana Pawła II „Ojczyzna- kiedy myślę- wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam”. Uczniowie klas VII i VIII obejrzeli wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej oraz z panie: Edytę Pietrykowską i Marię Glanc oraz wysłuchali wykładu pracownika instytutu pana Mirosława Sprengera. W tym czasie młodsi uczniowie obejrzeli film „Razem dla Niepodległej”. Następnie wszyscy wykonywali flagi , opracowywali krzyżówkę o tematyce patriotycznej oraz malowali plakaty do hasła „Ojczyzna- kiedy myślę- wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam”.

Następnie społeczność uczniowska obejrzała montaż słowno- muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowany przez uczniów i rodziców z klasy Vc pod kierunkiem pan Iwony Draheim. Po apelu głos zabrała pani dyrektor Alina Sławkowska , która podkreśliła, jak ważna dla Polaków jest odzyskana wolność. Po wyprowadzeniu sztandaru wszyscy uczniowie i nauczyciele udali się na Żwirowisko w „Marszu z Duchem minionym w korowodzie biało- czerwonym”. Każdy manifestował swoją polskość , krocząc dumnie z samodzielnie wykonaną flagą. Na Żwirowisku uczniowie obejrzeli program artystycznego poświęconego zamordowanym mieszkańcom Nakła i okolic oraz wysłuchali Apelu Poległych. Delegacje zapaliły znicze i złożyły kwiaty. Po powrocie do szkoły uczniowie rozwiązywali quizy i testy o tematyce patriotycznej.

Ten dzień pomógł młodym ludziom zrozumieć sens świętowania 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i przybliżył im to ważne wydarzenie. Organizatorem Dnia Wolności była pani Agnieszka Korzeniewska oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego z klasy VIIIa.

materiał: Marta Przybylińska / Rzecznik SU

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)