Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

14 listopada 2019

Dzień Wolnści. „Ojczyzna- kiedy myślę- wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam”

fot. pow.

fot. pow.

12 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Paterku obchodzono Dzień Wolności.

Myślą przewodnią były słowa Jana Pawła II „Ojczyzna- kiedy myślę- wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam”. Uczniowie klas VII i VIII obejrzeli wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej oraz z panie: Edytę Pietrykowską i Marię Glanc oraz wysłuchali wykładu pracownika instytutu pana Mirosława Sprengera. W tym czasie młodsi uczniowie obejrzeli film „Razem dla Niepodległej”. Następnie wszyscy wykonywali flagi , opracowywali krzyżówkę o tematyce patriotycznej oraz malowali plakaty do hasła „Ojczyzna- kiedy myślę- wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam”.

Następnie społeczność uczniowska obejrzała montaż słowno- muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowany przez uczniów i rodziców z klasy Vc pod kierunkiem pan Iwony Draheim. Po apelu głos zabrała pani dyrektor Alina Sławkowska , która podkreśliła, jak ważna dla Polaków jest odzyskana wolność. Po wyprowadzeniu sztandaru wszyscy uczniowie i nauczyciele udali się na Żwirowisko w „Marszu z Duchem minionym w korowodzie biało- czerwonym”. Każdy manifestował swoją polskość , krocząc dumnie z samodzielnie wykonaną flagą. Na Żwirowisku uczniowie obejrzeli program artystycznego poświęconego zamordowanym mieszkańcom Nakła i okolic oraz wysłuchali Apelu Poległych. Delegacje zapaliły znicze i złożyły kwiaty. Po powrocie do szkoły uczniowie rozwiązywali quizy i testy o tematyce patriotycznej.

Ten dzień pomógł młodym ludziom zrozumieć sens świętowania 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i przybliżył im to ważne wydarzenie. Organizatorem Dnia Wolności była pani Agnieszka Korzeniewska oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego z klasy VIIIa.

materiał: Marta Przybylińska / Rzecznik SU

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)