Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

14 listopada 2019

Dzień Niepodległości w Donaldzie. Przedszkolaki wspólnie zaśpiewały hymn

fot. pow.

fot. pow.

Przedszkolaki z Donalda wiedzą że 11.11 to ważny dzień w historii Polski, dlatego też uroczyście obchodziły to ważne święto narodowe. Podniosłym momentem było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

Słowem i piosenką  dzieci oddały szacunek symbolom narodowym. W czasie zajęć dydaktycznych poznały ważne wydarzenia historyczne, symbole narodowe oraz postać Józefa Piłsudskiego.

We wtorek 12 listopada grupa dzieci 6-letnich złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicz przy Pomniku Wdzięczności Wojska Polskiego. Minutą ciszy przedszkolaki uczciły pamięć o tych, którzy walczyli o niepodległą Polskę.

materiał: Katarzyna Geppert

Autor  nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)