Dziś mamy 24 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

06 października 2019

Dzień Głośnego Czytania. Przedszkolaki wybrały się do biblioteki

fot. Przedszkole Wesoła Piątka

fot. Przedszkole Wesoła Piątka

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie # ludzkość wymyśliła” - Wisława Szymborska

Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszą metodą wychowania czytelnika – człowieka samodzielne myślącego, posiadającego wiedzę i umiejętność jej poszerzana, kulturalnego, etycznego, z wyobraźnią, który umie radzić sobie w życiu przy pomocy rozumu, a nie pięści!

Głośne czytanie dzieciom od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na ich wszechstronny rozwój. Dlatego w naszym przedszkolu uzupełniamy domowe czytanie, a tam gdzie całkiem go brak, dajemy szansę codziennego kontaktu z książką. 

Zapraszamy też rodziców, dziadków i innych dorosłych do głośnego czytania dzieciom. Głośne czytanie dziecku wzmacnia więź rodziców z dzieckiem i zapewnia jego zdrowy rozwój emocjonalny. Nawyki umysłowe, przekonania i system wartości powstają w dzieciństwie.

Od 2001 roku w dniu 29 września 2019 r. obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom.

Nawiązując do Dnia Głośnego Czytania nasze przedszkolaki odwiedziły zaprzyjaźnioną bibliotekę dziecięcą i tam wysłuchały dalszych przygód bohaterów ulubionej książki autorstwa Andrzeja Maleszki z serii „Magiczne drzewo” w wykonaniu pani Iwonki.

Maluszki natomiast odwiedziła (z książką oczywiście) tajemnicza dama, która wzbudziła duże poruszenie i zaciekawienie. Owa barwna postać przeczytała dzieciom opowieść o wesołych zwierzątkach i zaprosiła do wspólnej zabawy, a także gościem u maluszków była absolwentka naszego przedszkola Olga.

Głośne czytanie to potężna stymulacja mózgu. Dzieci, którym dużo się czyta rozwijają się lepiej niż ich rówieśnicy. BIERZMY WIĘC KSIĄŻKI W DŁOŃ I CZYTAJMY DZIECIOM.. i sobie!

materiał: Przedszkole Wesoła Piątka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Czym jest mammografia?

Warszawa – 21 października, 2019 – w związku z „różowym październikiem”, miesiącem # profilaktyki raka piersi oraz inicjatywą BRA Day, GE Healthcare przypomina, jak ważne dla zdrowia kobiet są badania mammograficzne i zachęca Polki do profilaktyki.

(czytaj więcej)
0

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na "zieloną" energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii # elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)