Dziś mamy 24 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

02 października 2019

Dzień Chłopaka w "Donaldzie". Niezwykły gość w przedszkolu

fot. mgr Justyna Szatlach

fot. mgr Justyna Szatlach

Dnia 30.09 obchodzony jest Dzień Chłopaka. Z tej okazji dzieci z # Przedszkola Niepublicznego "Donald” wzięły udział w uroczystym świętowaniu.

Zarówno dziewczynki jak i Panie zaśpiewały wszystkim chłopcom uroczyste "100 lat”, po których wręczono naszym małym mężczyznom upominki w postaci odznak, kolorowych much, krawatów z napisem "Super chłopak”, a także słodkości w postaci lizaków. Dziewczynki samodzielnie wykonały piękne laurki, które wręczyły chłopcom ze swojej grupy.

W tym dniu Przedszkole "Donald” odwiedziła także Pani opiekun wraz ze swoim podopiecznym zwierzakiem alpakiem o imieniu Jive. Alpak okazał się bardzo sympatycznym i spokojnym zwierzakiem, potrafiącym grzecznie zachowywać się na sali (gdyż pogoda tego dnia nie dopisała).

Pani opiekun przybliżyła dzieciom jego charakterystykę opisując pochodzenie zwierzęcia, cechy, wygląd. Okazało się, iż alpaki należą do rodziny wielbłądowatych i są parzystokopytne oraz mają 3 żołądki. Ich futro jest cieplejsze i bardziej delikatne od wełny, a z niego wytwarza się hipoalergiczne tkaniny.

Przedszkolaki zadawały także pytania, odnoszące się przeważnie do tego co alpak lubi i może jeść, jak się zachowuje, czego się boi, a czego nie. Na zakończenie spotkania każde dziecko mogło poczęstować zwierzątko marchewką, pogłaskać, a nawet przytulić.

materiał: mgr Justyna Szatlach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Czym jest mammografia?

Warszawa – 21 października, 2019 – w związku z „różowym październikiem”, miesiącem # profilaktyki raka piersi oraz inicjatywą BRA Day, GE Healthcare przypomina, jak ważne dla zdrowia kobiet są badania mammograficzne i zachęca Polki do profilaktyki.

(czytaj więcej)
0

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na "zieloną" energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii # elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)