Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2019

Dzielnicowi na spotkaniach w szkołach. Mówiono o odpowiedzialności prawnej

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Nakielscy dzielnicowi spotkali się z młodzieżą w dwóch szkołach na terenie miasta i #rozmawiali na temat odpowiedzialności prawnej młodych ludzi za łamanie prawa. Mowa była też o demoralizacji oraz cyberprzemocy.

Mł. asp. Krystian Jacoszek i mł. asp. Maciej Mróz, dzielnicowi z Nakła, spotkali się ostatnio z uczniami szkół w swoich rejonach służbowych i przeprowadzili zajęcia profilaktyczne.

Z uczniami klasy VI Szkoły Podstawowej nr 2 rozmawiał mł. asp. Jacoszek. Uczniowie z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej rozmawiali z mł. asp. Mrozem. Tematyka spotkań była tożsama w każdej ze szkół.

Młodzież dowiedziała się czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy. Mowa była także o działaniach, jakie podejmuje policja po powzięciu informacji o niezgodnym z normami społecznymi zachowaniu młodych ludzi.

Uczniowie dowiedzieli się również wiele na temat przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich z zaznaczeniem, że sprawy łamiących prawo nieletnich rozpatruje sędzia rodzinny. Nie zabrakło także informacji na temat cyberprzemocy. Omówiono czym jest tego rodzaju przemoc i jak się przed nią ochronić.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usta - powiekszanie
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Makijaż na każdą okazję
Meble młodzieżowe i dziecięce
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Remonty mieszkań
Masaż gorącymi kamieniami
Szafy przesuwne
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)