Dziś mamy 28 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2019

Dzielnicowi na spotkaniach w szkołach. Mówiono o odpowiedzialności prawnej

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Nakielscy dzielnicowi spotkali się z młodzieżą w dwóch szkołach na terenie miasta i #rozmawiali na temat odpowiedzialności prawnej młodych ludzi za łamanie prawa. Mowa była też o demoralizacji oraz cyberprzemocy.

Mł. asp. Krystian Jacoszek i mł. asp. Maciej Mróz, dzielnicowi z Nakła, spotkali się ostatnio z uczniami szkół w swoich rejonach służbowych i przeprowadzili zajęcia profilaktyczne.

Z uczniami klasy VI Szkoły Podstawowej nr 2 rozmawiał mł. asp. Jacoszek. Uczniowie z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej rozmawiali z mł. asp. Mrozem. Tematyka spotkań była tożsama w każdej ze szkół.

Młodzież dowiedziała się czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy. Mowa była także o działaniach, jakie podejmuje policja po powzięciu informacji o niezgodnym z normami społecznymi zachowaniu młodych ludzi.

Uczniowie dowiedzieli się również wiele na temat przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich z zaznaczeniem, że sprawy łamiących prawo nieletnich rozpatruje sędzia rodzinny. Nie zabrakło także informacji na temat cyberprzemocy. Omówiono czym jest tego rodzaju przemoc i jak się przed nią ochronić.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Skup i sprzedaż części
Posnet Ergo
sugerowana cena producenta: 1537,50PLN
Modne aranżacje
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Budowa stanu surowego
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Botox
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)