Dziś mamy 25 maja 2022, środa, imieniny obchodzą:

28 stycznia 2022

Dzieci zaprosiły na spotkanie strażników miejskich. Zajęcia pełne wiedzy

fot. pow.

fot. pow.

27 stycznia był dla nakielskich strażników miejskich kolejnym# dniem edukowania dzieci i młodzieży na temat porządku i bezpieczeństwa.

Tym razem starszy inspektor Dariusz Jasiński wraz z aplikantem Tomaszem Nowakowskim w odpowiedzi na zaproszenie opiekunów uczestników Ferii Zimowych udali się do Nakielskiego Domu Kultury oraz Wiejskiego Domu Kultury w Ślesinie. Ze względu na szereg niebezpieczeństw na jakie są narażeni nasi najmłodsi, strażnicy przypomnieli zasady, które należy przestrzegać, aby nikomu nic się nie stało. Mundurowi opowiedzieli jak wygląda bezpieczne miejsce do zabawy, jak reagować w kontaktach z obcymi osobami i również jak postępować w obecnych czasach pandemii. W trakcie spotkań była też chwila, aby najmłodsi dowiedzieli się o zagrożeniach środowiska związanych ze spalaniem odpadów, szczególnie w piecach C.O, zanieczyszczania wód w tym rzek i cieków wodnych. Oczywiście nie zabrakło pytań skierowanych do strażników miejskich dotyczących wykonywanej pracy w Straży Miejskiej. Młodzież podzieliła się z funkcjonariuszami swoimi spostrzeżeniami związanymi z ochrona środowiska.

W tym miejscu należy pochwalić dzieci i młodzież z naszego regionu. Pomimo młodego wieku wykazały się dużą świadomością na tematy poruszane na spotkaniu. Uczestnicy zajęć zobaczyli także sprzęt, którym na co dzień posługuje się Straż Miejska. Na zakończenie funkcjonariusze podkreślili jak ważne jest noszenie przy sobie elementów odblaskowych i ich wpływ na bezpieczeństwo. Czas ferii powoli dobiega końca, ale nie zwalnia nas to z obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa. W związku z tym, jako ostatni etap spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią, każde dziecko otrzymało odblaskowy upominek, który przypięty do wierzchniej odzieży lub plecaka zapewni widoczność w porze wieczorowo-nocnej.

Materiał: st. insp. Marek Kurpik - Straż Miejska w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 12 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)