Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

11 stycznia 2019

Dzieci poznały nietypową pracę. Bezpieczeństwo rzeczą najważniejszą

fot. Teresa Boniek

fot. Teresa Boniek

Pośród wielu nietypowych świąt jakie odbyły się w naszej placówce przyszedł czas na # krawcową.

Mimo, iż nie odwiedzamy jej codziennie dzieła jej pracy są z nami w każdej galerii czy sklepie odzieżowym. Dzieci dowiedziały się, że wszystko co ubieramy i mamy na sobie wychodzi właśnie spod jej rąk.

Poznaliśmy narzędzia, które pomagają jej w pracy. Od dzisiaj igły, nici, nożyczki, miary krawieckie czy maszyny do szycia nie są nam obce.

Maluchy pod okiem swoich opiekunów mogli zabawić się w "malego krawca" i przy pomocy nici i plastikowej igły próbowały naprawić zniszczone ubrania. Przeróżne materiały i ich faktury, kolorowe nici, zamki błyskawiczne czy guziki to wszystko dziś było w zasięgu naszych rąk.

Maluszki z zaciekawieniem oglądały poszczególne przedmioty... starsze dzieci zaś szybko zorientowały się, że guziki i zamki towarzyszą im na co dzień znajdując poszczególne elementy na własnych ubraniach.

Nie zabrakło oczywiście prac plastycznych naszych "małych projektantów" z prawdziwych materiałów sami tworzyli stylizacje. Przyklejajac na kartkę mini ubranka które później ozdabiali.

Bardzo istotą rzeczą było przekazanie naszym Wesołym Misiom informacji o tym, że nożyczki i igły to niebezpieczne przedmioty ktorych używać można TYLKO pod nadzorem mamy i taty.

materiał: Teresa Boniek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)