Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 stycznia 2020

Dyskusja nad powieścią „Kamerdyner”. Książka wywołała wiele emocji

fot. Katarzyna Hass

fot. Katarzyna Hass

Dyskusyjny Klub Książki w Paterku rozpoczął w roku 2020 spotkania od # dyskusji nad powieścią „Kamerdyner”.

Książka o świecie, którego już nie ma oraz zakazanej miłości wciągniętej w wir wielkiej historii opowiada o losach trzech narodów na przestrzeni pięciu dekad. Na kartach książki czytelnicy odnajdą opowieść miłosną Marity i Mateusza. Opowieść, w której nie zabrakło cierpienia, ulotnych nadziei i trudnych wyborów. Jest to także powieść o czasach konfliktów międzynarodowych i wybuchu I oraz II wojny światowej. Wierna faktom dobrze znanym nam z historii.

Klubowiczki stwierdziły, że „Kamerdyner” to książka napisana z niezwykłym rozmachem i energią. Każdy, kto po nią sięgnie, odnajdzie w trakcie czytania doskonałą porcję wzruszeń.

Powieść "Kamerdyner", jest książką napisaną przez czterech autorów: Pawła Palińskiego, Marka Klatę, Michała Pruskiego i Mirosława Piepkę. Trzech z nich stworzyło również scenariusz do filmu o tym samym tytule, którego premiera w polskich kinach miała miejsce 21 września 2018. Reżyserem filmu jest Filip Bajon.

Kolejne spotkanie DKK w Paterku odbędzie się 27 lutego o godzinie 16:00. Omawiać będziemy książkę pt. „Tylko dobre wiadomości” Agnieszki Krawczyk.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

materiał: Katarzyna Hass

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)