Dziś mamy 18 września 2020, piątek, imieniny obchodzą:

24 stycznia 2020

Dyskusja nad powieścią „Kamerdyner”. Książka wywołała wiele emocji

fot. Katarzyna Hass

fot. Katarzyna Hass

Dyskusyjny Klub Książki w Paterku rozpoczął w roku 2020 spotkania od # dyskusji nad powieścią „Kamerdyner”.

Książka o świecie, którego już nie ma oraz zakazanej miłości wciągniętej w wir wielkiej historii opowiada o losach trzech narodów na przestrzeni pięciu dekad. Na kartach książki czytelnicy odnajdą opowieść miłosną Marity i Mateusza. Opowieść, w której nie zabrakło cierpienia, ulotnych nadziei i trudnych wyborów. Jest to także powieść o czasach konfliktów międzynarodowych i wybuchu I oraz II wojny światowej. Wierna faktom dobrze znanym nam z historii.

Klubowiczki stwierdziły, że „Kamerdyner” to książka napisana z niezwykłym rozmachem i energią. Każdy, kto po nią sięgnie, odnajdzie w trakcie czytania doskonałą porcję wzruszeń.

Powieść "Kamerdyner", jest książką napisaną przez czterech autorów: Pawła Palińskiego, Marka Klatę, Michała Pruskiego i Mirosława Piepkę. Trzech z nich stworzyło również scenariusz do filmu o tym samym tytule, którego premiera w polskich kinach miała miejsce 21 września 2018. Reżyserem filmu jest Filip Bajon.

Kolejne spotkanie DKK w Paterku odbędzie się 27 lutego o godzinie 16:00. Omawiać będziemy książkę pt. „Tylko dobre wiadomości” Agnieszki Krawczyk.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

materiał: Katarzyna Hass

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sycąca, aromatyczna i smaczna. Przepis na krem z dyni z czerwoną soczewicą

Rozgrzewająca zupa krem z dyni to jesienny klasyk na naszych stołach.# Sycąca, aromatyczna i niezwykle smaczna.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)