Dziś mamy 22 maja 2019, środa, imieniny obchodzą:

30 lipca 2018

Dwójka już po termomodernizacji. Wyremontowano budynek szkoły oraz salę gimnastyczną

fot. UMiG Nakło

fot. UMiG Nakło

Dokonano odbioru inwestycji pn. „Termomodernizacja obiektów Szkoły Podstawowej nr 2 w # Nakle nad Notecią – budynek szkoły oraz budynek sali gimnastycznej i zaplecza wraz z biblioteką”.

Inwestycja była realizowana przy udziale środków pozyskanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko–Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 3 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie, Działanie 3.5 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w ramach ZIT, Poddziałanie 3.5.1 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym w ramach ZIT. Gmina Nakło nad Notecią na realizację projektu pozyskała 972 499,05 zł.

Inwestycja polegała na głębokiej i kompleksowej termomodernizacji budynku dydaktycznego i budynku sali gimnastycznej. Zakres wykonywanych robót budowlanych obejmował m. in.:

    Przebudowa instalacji c.o. oraz węzła c.o.;
    Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej;
    Ocieplenie ścian od wewnątrz płytami PIR;
    Ocieplenie stropodachu poddasza szkoły wełną mineralną;
    Ocieplenie ścian fundamentowych szkoły od zewnątrz styropianem;
    Nową izolację termiczną budynku zaplecza wraz z biblioteką;
    Elewację oraz obróbki blacharskie budynku zaplecza wraz z biblioteką.

Wykonawcą robót budowlanych była firma BYDGOSTA Spółka z o.o. z Bydgoszczy. Wartość wykonywanych robót wyniosła 1 579 112,29 zł.

materiał: Tomasz Rogacki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
 

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)