Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2016

Dwa mecze oddane walkowerem. Zobacz wyniki po 6. kolejce

4 grudnia na sali nakielskiej Żeglugi odbyła się VI kolejka Nakielskiej Ligi #Siatkówki. Z zaplanowanych sześciu meczów odbyły się cztery, a dwa oddane zostały walkowerm.

Mrocza – Bel–Team Osiek 2:0 (25:20 25:22)

W porannym spotkaniu zmierzyły się drużyny okupujące dolne rejony tabeli. Zarówno dla jednych, jak i drugich był to ważny pojedynek- zwycięstwo pozwalało przedłużyć nadzieje na awans do ćwierćfinałów, a porażka niemal definitywnie je przekreślała. W mecz lepiej weszli zawodnicy z Mroczy, którzy szybko zbudowali przewagę. Nie była ona wprawdzie zbyt duża, ale pozwoliła im kontrolować przebieg seta. W drugiej części partii zanotowali jeszcze kilkupunktową serię i pewnie zwyciężyli do 20. Kolejna odsłona miała bardziej wyrównany przebieg. Walka toczyła się punkt za punkt, ale w połowie seta to zespół z Osieka niespodziewanie odnotował przy zagrywce Krystiana Królaka kilka oczek z rzędu. BelTeam prowadził nawet 18:12, ale wtedy mroczanie wzięli czas i znacznie poprawili grę. Szybko wyrównali, wygrali bardzo długą akcję w końcówce, która okazała się decydująca. Spotkanie zakończył punktem z zagrywki Paweł Smolarz, a Mrocza odnotowała pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Na boisku wyróżnili się wspomniany Królak, zdobywca 11 punktów, a wśród wygranych Włodzimierz Nowicki, który zanotował na swoim koncie tyle samo oczek.

Mrocza – Atomowe Byki 2:1 (22:25 25:20 15:12)

Potyczki między tymi zespołami zawsze należały do zaciętych, ich umiejętności są do siebie bardzo zbliżone. Jednak w pierwszym secie ta teza nie znalazła uzasadnienia. Atomowe Byki już na początku partii osiągnęły sporą przewagę, której mroczanie nie potrafili całkowicie zniwelować. Przyjezdni nie prowadzili w tej odsłonie ani razu. Popełniali dużą liczbę prostych błędów i mimo lepszej skuteczności w ataku przegrali seta do 22. Do połowy drugiej partii sytuacja nie uległa zmianie. Atomowe prowadziły już 12:6 i chyba zbyt szybko pomyślały, że mecz jest wygrany. Od tego stanu na boisku istniała już tylko Mrocza. Ich mocne zagrywki w końcu zaczęły przynosić pożądany efekt, podobnie stało się z blokiem. Zbyt łatwy serwis Byków powodował, że niemal wszyscy ich przeciwnicy skutecznie kończyli ataki. Mimo przerw na żądanie Atomowych, gra nie uległa zmianie do końca seta i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie- break. W nim po stronie Mroczy znów zafunkcjonował blok i zagrywka. Z własnych akcji zdobyła ona aż 12 oczek w tej partii (przy tylko 7 przeciwników), co okazało się decydujące. W końcówce drużyna Byków całkowicie się pogubiła i set zakończył się jej przegraną do 12. Ekipa z Mroczy zdobyła cenne dwa punkty, które mogą okazać się decydujące w walce o play- offy. W zespole zwycięzców najwięcej punktów zdobył Damian Szczęsny- 14, a u pokonanych Adrian Kufel- 7. Zawiódł dotychczasowy lider Atomowych Byków Jan Kwasigroch, który zdołał uzbierać zaledwie 3 oczka.

Sękacze- Olimpia 2:1 (19:25 25:20 15:12)

O godzinie 11 odbył się najciekawszy mecz tej niedzieli. Spotkanie między tymi zespołami jest jednym z bardziej prestiżowych starć całej ligi. Oba nie doznały jeszcze w tym sezonie porażki. Olimpia nie zdołała jednak zebrać najsilniejszego składu, natomiast Sękacze wystąpiły w mocnym zestawieniu. Mimo tego początek pierwszej partii zdominowali bardziej doświadczeni zawodnicy. Cały czas prowadzili, nie pozwalając zbliżyć się przeciwnikom na więcej niż dwa punkty. Duża zasługa w tym Mateusza Kiersznickiego- to on w ekipie Olimpii zdobywał zdecydowaną większość oczek, niemal wszystkie piłki kierowane były do niego. Mimo że Sękacze wiedziały, do kogo będzie skierowana wystawa, nie potrafiły zatrzymać drugoligowego libero. Same popełniały zbyt dużo prostych błędów, aby doprowadzić choćby do remisu. Pierwsza odsłona zakończyła się pewnym zwycięstwem Olimpii. Kolejny set był bardziej wyrównany, prowadzeniem częściej cieszyli się Sękacze. Zaczęli być znacznie skuteczniejsi na siatce, a trio Marach- Chmara- Marciniak zdobyło w tym secie aż 13 punktów z ataku. Znacznie poprawili relację blok- obrona, co umożliwiało wyprowadzanie kontr. Te wszystkie elementy sprawiły, że druga partia zakończyła się zwycięstwem Sękaczy. Trzeci set stał się faktem. Obie drużyny przystąpiły do niego bardzo zmobilizowane, lecz to młodsza ekipa dzięki dobrej zagrywce Waldemara Wnuka prowadziła na samym początku już 5:1. Olimpia zdołała wyrównać na 9:9, jednak od tego momentu na parkiecie dominowały Sękacze. O ich końcowym sukcesie zdecydowała znakomita skuteczność- ze swojej gry zdobyły aż 13 na 15 punktów. To rzadko spotykane osiągnięcie. Dotychczasowi liderzy ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie, a ich przeciwnicy pozostali niepokonani. Najskuteczniejsi byli drugoligowcy- wspomniani Kiersznicki i Marach, którzy zdobyli odpowiednio 18 i 16 punktów.

Amatorzy – Kadeci 0:2 (0:25 0:25)

Niemiłą niespodziankę sprawili Amatorzy, którzy nie zdołali zebrać wymaganej liczby zawodników. Wskutek tego Kadetom przyznany został walkower, a Amatorom odjęty 1 punkt.

Kadeci – Karminowe Jastrzębie 2:0 (25:19 25:20)

W ostatnich meczach Karminowe Jastrzębie zaprezentowały dobrą formę, pokonując kilku wymagających rywali. W spotkaniu z Kadetami nie wystąpili w najmocniejszym składzie, brakowało kilku kluczowych zawodników i grającego trenera. W wyniku tego zdecydowanym faworytem tej potyczki byli młodzi siatkarze NTS-u. Jednak Jastrzębie nie oddały meczu bez walki i dzięki zaangażowaniu nawiązali w miarę wyrównaną grę. Kadeci cały czas od początku pierwszego seta prowadzili z przewagą dwóch, trzech punktów. Wykorzystując fakt, że przeciwników było tylko pięciu, skutecznie kończyli większość swoich ataków, choć było też kilka dłuższych akcji. Ta odsłona zakończyła się ich pewnym zwycięstwem do 19. W kolejnej partii Jastrzębie wycisnęły maksimum ze swojej gry, ryzykowały w polu serwisowym (Michał Czyż- 3 punkty), ale jednocześnie psuły za dużo serwisów. Udało im się doprowadzić do stanu 17:20, ale to było wszystko, na co było ich dzisiaj stać. Set wygrali Kadeci z przewagą pięciu punktów. Można żałować, że Karminowe nie przyszły w pełnym składzie, bo widowisko zapewne byłoby ciekawsze, a i rezultat mógłby być całkiem inny.

Kadeci – Chrząstowkie Lwy 2:0 (25:0 25:0)

Lwy po raz drugi nie stawiły się na spotkanie i zostały wykluczone z rozgrywek. Ich wyniki zostały anulowane.