Dziś mamy 28 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2019

Duża sportowa impreza. Do Nakła zjechali pływacy z kilku miejscowości

fot. Michał Stachowski

fot. Michał Stachowski

Dnia 28 listopada na krytej pływalni Naquarius w Nakle nad Notecią odbył się Finał #Wojewódzki w Pływaniu Drużynowym dzieci urodzonych w latach 2007 -2009. Jest to jedna z największych szkolnych imprez sportowych organizowana w województwie kujawsko – pomorskim z ramienia Kujawsko-Pomorskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Do startów indywidualnych zgłosiło się 216 zawodników, co przełożyło się na 33 reprezentacje szkolne. W Nakle rywalizowały szkoły z Bydgoszczy, Torunia, Lipna, Wąbrzeźna, Rypina, Osielska, Grudziądza, Barcina, Świecia, Brodnicy i Runowa. Każda szkoła mogła zgłosić łącznie 16 zawodników, którzy płynęli w jednym stylu indywidualnie oraz sztafecie 6 x 25m. Uczniowie zostali zgłoszeni do zawodów na specjalnie przygotowanych drukach dołączonych do komunikatu, który został zamieszczony w Systemie Rejestracji Szkół. Umożliwiło to przygotowanie wcześniej wyścigów i list startowych. Nad poprawnością rywalizacji czuwała komisja sędziowska PZP, której przewodniczyła Pani Bogumiła Nowakowska. W sprawnym przeprowadzeniu zawodów uczestniczyli również nauczyciele wychowania fizycznego z gminy Nakło oraz inne osoby związane z pływaniem.

Zawody poprzedziła odprawa techniczna sędziów i nauczycieli, na której organizatorzy przedstawili główne założenia i regulamin zawodów. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie pokazało, że wielu ludziom zależy na rozwoju nakielskiego pływania. Świadczy o tym chociażby fakt, iż impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, który wspiera tą dyscyplinę sportu oraz klasy sportowe o profilu pływanie, które funkcjonują przy SP nr 2 oraz ZS-P nr 4 w Nakle. Na oficjalnym rozpoczęciu nie zabrakło włodarzy. Wśród gości pojawili się dyrektor ZOOiR p. Anna Biniakowska, prezes spółki Nakielski Sport p. Anna Mrozek, prezes spółki NADM p. Szymon Rostkowski oraz dyrektorzy szkół p. Anna Maćkowska i p. Tomasz Rompalski.

Zawody przebiegły sprawnie, a wyniki pokazują, że dla naszej szkoły pływanie jest priorytetem. Po sukcesie zawodników 13-14 letnich w Toruniu ich młodsi koledzy udowadniają, że też chcą walczyć o najwyższe laury. Indywidualnie świetnie zaprezentował się Alan Boinski, który w wyścigu na 25m stylem grzbietowym zameldował się na trzecim miejscu. Dopełnieniem dobrych wyników był również wyścig sztafetowy chłopców, który również pozwolił zdobyć brązowe medale i co najważniejsze cenne punkty w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie reprezentacja chłopców ZSP 4 Nakło zajęła drużynowo czwarte miejsce w województwie, a dziewczęta zameldowały się na miejscu siódmym. Są to bardzo dobre wyniki, które dobrze rokują na sportowy rozwój młodych pływaków.

Reprezentacja ZSP 4 Nakło wystąpiła w składzie:

Dziewczęta: Bogna Bąk Olga Gajewska, Jagoda Jendrzejewska, Marietta Sztuba, Zuzanna Małkowska, Patrycja Kleczewska

Chłopcy: Alan Błoński, Marcel Lewandowski, Dominik Dytman, Mateusz Tyll, Dawid Bembnista, Mikołaj Łasa

Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i sprawne przeprowadzenie zawodów. W szczególności dziękujemy sędziom PZP, nauczycielom WF, trenerom, Ratownikom WOPR nakielskiego basenu, obsłudze medycznej, technicznej oraz wolontariuszom – uczniom ZSP 4, ZSP im. S. Staszica, ZSŻŚ.

Organizatorem zawodów był Kujawsko – Pomorski SZS z Bydgoszczy, ZOOiR w Nakle, Kryta Pływalnia Naquarius, Spółka Nakielski Sport oraz Szkoły ZSP 4 i SP2 z Nakła.

Gratulujemy zwycięzcom osiągniętych rezultatów, a naszej nakielskiej młodzieży życzymy wielu sportowych sukcesów pływackich.

materiał: Marcin Kuliński i Paweł Juszczak

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0
Pliki do pobrania
WYNIKI INDYWIDUALNE.pdf
WYNIKI KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ.pdf
WYNIKI SZTAFET.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)