Dziś mamy 18 września 2020, piątek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2020

Druhowie ze Ślesina na zebraniu. Podsumowano działalność jednostki

fot. MM

fot. MM

22 stycznia Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Ślesinie jako trzecia w # gminie Nakło dokonała podsumowania roku 2019. Zgodnie z oczekiwaniami, druhowie udzielili absolutorium zarządowi.

Każde zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej rozpoczyna się od wniesienia sztandaru jednostki oraz odegrania strażackiego hymnu. Nie inaczej było w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie, który okazał się miejscem ostatniego spotkania miejscowych druhów.

Po przywitaniu przez prezesa OSP w Ślesinie dh Krzysztofa Mikietyńskiego wszystkich przybyłych na zebranie strażaków oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. komendant powiatowy PSP w Nakle bryg. Sławomir Reszkowski, sekretarz zarządu wojewódzkiego OSP RP Leszek Szmyt, sołtys Ślesina Bernadeta Nowaczyk oraz burmistrz Nakła Nakła Sławomir Napierała.

Druhowie zapoznali się tego dnia z szeregiem sprawozdań: z działalności OSP Ślesin; z działalności ratowniczej jednostki; finansowym; komisji rewizyjnej oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Przedstawiono także projekty planu działalności OSP oraz planu finansowego w 2020 roku, które zostały jednogłośnie przyjęte. Strażacy byli tak samo zgodni co do uchwały dotyczącej udzielenia absolutorium zarządowi OSP. Ustalono także wysokość stawki członkowskiej, która podobnie jak w roku 2019, wynosić będzie 20 zł.

W roku 2019 jednostka OSP Ślesin brała aktywny udział w życiu społecznym sołectwa oraz w różnych akcjach ratujących życie i zdrowie na terenie powiatu nakielskiego. Jednostka na stan z dnia 22 stycznia 2019 roku posiada: 56 członków zwyczajnych, 8 honorowych oraz 26 wspierających. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza liczy 48 druhów, z czego 26 to chłopcy, a 22 – dziewczęta. OSP w Ślesinie posiada też kobiecą drużynę pożarniczą.

W ubiegłym roku jednostka uczestniczyła w 59 w akcjach ratowniczych, z których 14 to pożary, a 42 to likwidacja miejscowych zagrożeń. Pozostałe 3 alarmy okazały się być fałszywe. Dochody OSP w Ślesinie w ubiegłym roku wyniosły nieco ponad 34 tys. zł, natomiast wydatki ukształtowały się na poziomie ok. 29 tys. 300 zł (spora część tej sumy została przeznaczona na zakup sprzętu strażackiego).

Na zakończenie zebrania sprawozdawczego, głos zabierali zaproszeni goście. Garść ciekawych informacji oraz strażackich statystyk z roku 2019 na terenie powiatu nakielskiego przedstawił druhom komendant powiatowy PSP w Nakle bryg. Sławomir Reszkowski.

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (11)

  lolek, w dniu 23-01-2020 14:53:48 napisał:

  Niektórzy poobwieszani medalami jak ruscy generałowie a ogień w tv widzieli. Dobrze, że bebech jest to i miejsca więcej na blachy

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja , w dniu 23-01-2020 19:30:56 napisał:

  Ta buda jeszcze stoi ?

  odpowiedz

  • 3 (3)

  wiarus, w dniu 24-01-2020 08:51:16 napisał:

  Lolek ty zazdrośniku. Przypnij sobie tez medal z dykty, albo blachy. Bo to max co możesz dostać.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  Zdziwiona, w dniu 24-01-2020 16:12:01 napisał:

  A naczelnik jednostki bez sznura i odznaczeń?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Łysy Szczur., w dniu 02-02-2020 21:35:20 napisał:

  Co niektórzy z wykształceniem siedmiu klas, też potrafią czytać z kartki?ho,ho,ho!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Kwasy...
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Drukarka fiskalna Epson
2499PLN PROMOCJA PLN
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Deska elewacyjna
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sycąca, aromatyczna i smaczna. Przepis na krem z dyni z czerwoną soczewicą

Rozgrzewająca zupa krem z dyni to jesienny klasyk na naszych stołach.# Sycąca, aromatyczna i niezwykle smaczna.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)