Dziś mamy 22 stycznia 2020, środa, imieniny obchodzą:

09 grudnia 2019

Drugi etap olimpiady. „Żeglugę” reprezentowało kilka uczennic

fot. Michał Swoboda

fot. Michał Swoboda

W dniu 6 grudnia bieżącego roku w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbył się #drugi etap XII już edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Przypomnijmy, iż Olimpiada Logistyczna od lat jest nie tylko wspaniałą wizytówką naszej szkoły, ale również skutecznym narzędziem popularyzowania logistyki wśród uczniów z całej Polski. Konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

II Technikum Eksploatacji Portów i Terminali w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią reprezentowały uczennice: Aleksandra Małkowska, Weronika Świtalska, Katarzyna Woźna oraz Aleksandra Zamroczyńska. Zadaniem uczestników tego etapu było rozwiązanie w czasie 75 minut testu wielokrotnego wyboru składającego się z 25 pytań w zakresie wiedzy dotyczącej branży TSL. Mamy nadzieję, że uczennice znajdą się wśród laureatów i finalistów OOL. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Materiał: Michał Swoboda

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)