Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 maja 2022

Druga edycja Biegu Żółwia. Zapraszamy do udziału!

fot. Nakielski Sport

fot. Nakielski Sport

23 maja obchodzony jest Światowy Dzień Żółwia. Obecnie na# świecie żyje ponad 300 gatunków żółwi. Występują one na wszystkich kontynentach oprócz Antarktydy. Jedynym występującym w naturalnym środowisku w Polsce jest żółw błotny, którego objęto ścisłą ochroną na podstawie Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 28 września 2004 r., a także objęto go programem Natura 2000 zajmującym się ochroną ginących gatunków zwierząt na terenie Unii Europejskiej.

Już po raz drugi w naszej gminie można wziąć udział w Biegu Żółwia, który odbędzie się w dniach 23 maja – 5 czerwca 2022 r. Fenomen biegu polega na tym, że uczestnicy mogą go realizować w dowolnym miejscu na terenie gminy Nakło nad Notecią. Warunkiem jest pokonanie dystansu 5 km w czasie wolniejszym niż 0,5 godzina lub 10 km w czasie wolniejszym niż 1 godzina. Zachęcamy do pokonania trasy biegiem, marszem, marszobiegiem, marszem lub nordic walking.

Każdy uczestnik dokonuje pomiaru czasu oraz dystansu urządzeniem wyposażonym w GPS. Następnie swój wynik w postaci screen’a (zrzutu ekranu) wraz z widoczną trasą, czasem, terminem pokonania dystansu oraz wypełnione oświadczenie RODO należy przesyłać mailowo na adres: weronika.marzynska@nakielskisport.pl do dnia 7 czerwca 2022 r.

Wręczenie medali nastąpi do 30 czerwca 2022 r. osobiście w siedzibie spółki Nakielski Sport Sp. z o.o., ul. Kazimierza Wielkiego 21, 89-100 Nakło nad Notecią.

Ze względu na formułę biegu nie będzie prowadzona rywalizacja oraz klasyfikacja.

Materiał: Weronika Marzyńska - Nakielski Sport

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0
Pliki do pobrania
oświadczenie RODO.pdf
Regulamin II Biegu Żółwia.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)