Dziś mamy 29 listopada 2023, środa, imieniny obchodzą:

21 września 2023

Doskonały prezent urodzinowy. Wyjazd do Teatru Muzycznego w Toruniu

fot. Martyna Górska

fot. Martyna Górska

Jak wiecie wrzesień jest miesiącem #naszych środowiskowych urodzin. W tym roku ŚDS obchodzi 18 lat istnienia.

Środowa wycieczka więc była dla nas urodzinowym prezentem, którą zorganizowaliśmy sobie sami, był wyjazd do Torunia do Teatru Muzycznego na musical pod tytułem. „Kręci się?!”. Spektakl to propozycja Teatru Muzycznego w Toruniu na 550. urodziny Mikołaja Kopernika. 

Bohaterem tego spektaklu była Celestyna, ale główną postacią o której był musical - był najsłynniejszy torunianin Mikołaj Kopernik. Dzięki aktorom mogliśmy zobaczyć jak wyglądało życie Kopernika, w jakich czasach żył słynny astronom oraz jakie teorie głosił. Sztuka poruszała także temat relacji między ludzkich i sposobu w jaki dziś nawiązujemy te relacje. Polecamy!

Do teatru wybrał się z nami ojciec Środowiskowego Domu Samopomocy nasz pierwszy kierownik, a obecny dyrektor PCPR Pan Marek Durałek. Po spektaklu wyruszyliśmy pod pomnik wielkiego astronoma, aby zrobić sobie z nim zdjęcie. Następnym punktem programu była kawa i deser w naszej ulubionej toruńskiej kawiarni w której wypiliśmy kawę herbatę oraz zjedliśmy pyszny deser będąc w Toruniu. Wizyta w tym miejscu jest dla nas prawie tak obowiązkowa jak kupno toruńskich pierników po które udaliśmy się w czasie wolnym. Po pysznym obiedzie przyszła pora wracać do domu aczkolwiek Toruń to miasto, które zawsze odwiedzamy chętnie ponieważ ma swój klimat i jest w miarę blisko nas. O Bydgoszczy nie zapominamy. Bydgoszczy czekaj na nas!

Wyjazd mimo różnych wyzwań po drodze i w trakcie był mega, dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam się z tymi przeciwnościami losu uporać.

Materiał: Miłosz Trzcinski / Środowiskowy Dom Samopomocy w Paterku

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 20 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)