Dziś mamy 11 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 czerwca 2022

Dopłaty bezpośrednie w roku 2022. Złożono ponad 1,261 mln wniosków

fot. ARiMR

fot. ARiMR

27 czerwca 2022 r. był ostatni dniem, w którym można# było ubiegać się o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2022 rok. Wnioski można było składać tylko przez internet od 15 marca br.

W tym czasie dokumenty o przyznanie płatności bezpośrednich złożyło do ARiMR nieco ponad 1,261 mln rolników. Kto złożył wniosek do 31 maja 2022 r. może liczyć na otrzymanie dopłat w pełnej wysokości. Kto nie zdążył tego zrobić do 31 maja, będzie miła obniżone należne płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Wnioski złożone po 27 czerwca nie będą rozpatrywane.

Przypominamy, że o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW po raz kolejny można było ubiegać się wyłącznie drogą internetową. W tegorocznej kampanii trzeba to zrobić za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE), udostępnionej na portalu ARiMR, a nie jak wcześniej bezpośrednio przez aplikację eWniosekPlus. Dane dostępu (login i hasło), z których dotychczas korzystali rolnicy ubiegający się o dopłaty, nie zmieniły się. Ci, którzy nie mają komputerów lub obawiali się, że sami nie poradzą sobie z wypełnieniem wniosku, mogli liczyć na pomoc techniczną pracowników Agencji.

Materiał: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 5 (5)

    Mason, w dniu 29-06-2022 10:51:29 napisał:

    Cała wojna, kryzys gospodarczy i inflacja polega na tym, zeby uniezalznić sie od Panstwa, jego dopłąt etc. podporzadkuja sobie spoleczesntwo tak jak chca. Po liwidacji gotoweczki za kilka lat dopiero bedzie totalitarzm na swiecie. Ludzie jawna zmiana ustorju na niemal calym globie nas czeka. Mimo roznych koszulek wszyscy grają do jeden bramki!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Budowa hal
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zadaj pytanie
20PLN
0

Sprawdzono zabawki dźwiękowe. Czy wszystkie są bezpieczne?

Sprawdziliśmy bezpieczeństwo 50 zabawek dźwiękowych oraz #41 interaktywnych dla dzieci do lat 3 – m.in. poziom wydawanego dźwięku, małe części, właściwości mechaniczne i fizyczne, oznakowanie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola produktów oferowanych luzem. Nieprawidowości w 83 sklepach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych #(IJHARS) przedstawia wyniki przeprowadzonej w II kwartale 2023 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej oferowanych luzem: mięs, przetworów mięsnych (kiełbas i wędzonek) oraz serów żółtych.

(czytaj więcej)
0

Programowanie to świetna zabawa. Jak rozpocząć naukę kodowania?

Szukasz mądrej rozrywki na długie jesienne wieczory dla siebie i swoich dzieci? Zacznijcie #programować! Niezależnie od tego, ile macie lat, na naukę kodowania nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Podpowiadamy, jak zacząć.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)