Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

20 sierpnia 2019

Dokonali zmian i podzielili fundusz. 19 osób na zebraniu

fot. pow.

fot. pow.

We wtorek, 13 sierpnia, dziewiętnaścioro mieszkańców sołectwa Lubaszcz wzięło # udział w zebraniu. Głównym tematem spotkania był fundusz sołecki.

Zebranie odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu. Frekwencja nie była zbyt wysoka, więc przeprowadzono je w drugim terminie. Wśród obecnych na zebraniu byli: radny nakielskiej Rady Miejskiej Ryszard Kubiak, Arkadiusz Kamiński  dyrektor ZSP w Lubaszczu oraz Anna Gill –  opiekun sołectwa.

Głównym tematem zebrania były zmiany w tegorocznym funduszu sołeckim oraz podjęcie projektu funduszu sołeckiego na 2020 rok.

W tym roku mieszkańcy sołectwa zrezygnowali z realizacji kilku zadań, w związku z tym pojawiła się konieczność przeniesienia pieniędzy i rozdysponowania ich na inne cele. Za pięć i pół tysiąca zł miał zostać zakupiony sprzęt sportowy dla sołectwa, a za 4 i pół tysiąca zł miało zostać kupione kruszywo na utwardzenie lokalnych dróg. Zdecydowano jednak, że łącznie te 10 tysięcy złotych zostanie przeznaczone dokładnie na:

- 3 tysiące 696 złotych na zakup materiałów pod modernizację chodnika; 2 i pół tysiąca na zakup koszy na śmieci. Za dwa tysiące zł ma zostać zakupione blaszane pomieszczenie, w którym będą przechowywane urządzenia i drobny sprzęt należący do sołectwa. Za tysiąc 400 złotych zostaną zakupione ławy oraz stoły. Ponad sto złotych z tej kwoty wydane będzie na zakup paliwa i materiałów eksploatacyjnych m.in. do kosiarki, a pozostałe 300 złotych wydane zostanie na zakup materiałów i akcesoriów do konserwacji obiektów gminnych. Zebrani jednogłośnie zaakceptowali zaproponowane przez sołtysa zmiany.

Następnie przedstawiono propozycje rozdysponowania pieniędzy w ramach funduszu sołeckiego na 2020 rok. Do podziału została przyznana kwota ponad 21 tysięcy 900 złotych. Na jakie cele mieszkańcy przeznaczą te pieniądze?

Najważniejszym zadaniem będzie wykonanie I etapu modernizacji chodnika w Lubaszczu za kwotę 16 i pół tysiąca złotych. Zostaną także zakupione namioty za 3 tysiące złotych, a za kolejny tysiąc zł – ławy oraz stoły. Ponad tysiąc 400 złotych zostanie rozdysponowane na zakup paliwa i materiałów eksploatacyjnych np. do kosiarki. Za tymi propozycjami złożonymi przez sołtysa Lubaszcza Kamila Miśkiewicza wszyscy zebrani mieszkańcy zagłosowali jednogłośnie.

Podczas spotkania omówiono także kilka problemów oraz spraw bieżących. Dyrektor ZSP w Lubaszczu omówił przebieg prac remontowych wykonywanych obecnie w budynku szkoły. Głos zabrał także sołtys, który omówił to, co w tym roku działo się w sołectwie m.in. zaprezentowany został projekt modernizacji drogi gminnej, a także omówiono planowaną budowę światłowodu we wsi.

Podczas zebrania mieszkańcy m.in. zgłaszali uwagi co do nocnych transportów samochodów ciężarowych, przez co mieszkańcy mają problem ze spaniem, a ponadto niszczona jest infrastruktura drogowa. Pytano także m.in. o możliwość podłączenia wody na działkach.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (4)

  fan, w dniu 20-08-2019 17:53:51 napisał:

  Ludzi mało ale póżniej krytykować to 3/4 wsi zabierze głos , Polska

  odpowiedz

  • 4 (4)

  czytelnik, w dniu 20-08-2019 18:51:03 napisał:

  Kiedy chodnik Nakło -Lubaszcz? Będzie bezpieczniej do szkoły.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotki do włosów tytanowe Termix
Tonery Directions
27PLN
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
Botox i kwas hialuronowy
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Oczyszczanie twarzy
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)