Dziś mamy 31 stycznia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2022

Dofinansowanie do zakupu dekodera lub telewizora. Wnioski do końca grudnia

fot. gov.pl

fot. gov.pl

Pamiętaj, że do 31 grudnia 2022 roku możesz skorzystać z programu dofinansowania zakupu dekodera telewizji naziemnej lub telewizora.# Jeśli planujesz zakup telewizora, możesz otrzymać dopłatę w wysokości 250zł, natomiast kupując dekoder, kwota dofinansowania wyniesie 100zł. Dowiedz się, gdzie złożyć wniosek i jak zrealizować świadczenie.

Wniosek w rządowym programie dofinansowania zakupu odbiornika cyfrowego można złożyć za pośrednictwem:

- Formularza online na platformie gov.pl,
- Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej – lista placówek, gdzie można złożyć wniosek.

Po złożeniu wniosku otrzymasz unikalny kod, który umożliwi realizację dofinansowania. Kod zostanie wysłany na podany w formularzu adres e-mail (jeśli wniosek został złożony online) lub przekazany przez pracownika Poczty Polskiej, w postaci wydruku.

Otrzymany kod z przyznanym świadczeniem zrealizujesz w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpiły do programu. Obecnie w programie zarejestrowało się już 1 164 przedsiębiorców, co umożliwia realizacje świadczenia w 3 807 punktach sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce.

Wyszukiwarka sklepów, w których zrealizujesz świadczenie dostępna jest TUTAJ.

Dotychczas blisko 600 tysięcy osób otrzymało dofinansowanie zakupu odbiornika cyfrowego. Przypominamy, że składając wniosek o dofinansowanie, świadczeniobiorca oświadcza m.in., że jego gospodarstwo domowe ze względu na trudną sytuację materialną nie może samodzielnie ponieść kosztów zakupu nowego sprzętu. Realizacja świadczenia przy zakupie bardzo drogich odbiorników cyfrowych, bez wyraźnego uzasadnienia (np. wynikającego z potrzeb zdrowotnych), może zostać w świetle prawa uznany za nadużycie.

Więcej informacji o rządowym programie dofinansowania znajdziesz TUTAJ.
Jeśli masz pytania, napisz na adres mailowy cyfrowaTV@coi.gov.pl.

Szczegółowe informacje udzielane są również przez pracowników infolinii pod nr. 42 253 54 30 (w godzinach 07:00 – 18:00 oraz w soboty w godzinach 10:00 – 18:00.)

Informacje o programie

Rządowy program dofinansowania do zakupu telewizora i dekodera to odpowiedź na zmianę standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Aby móc odbierać sygnał w nowym standardzie należy posiadać odbiornik przystosowany do standardu DVB-T2/HEVC. Telewidzowie posiadający starszy sprzęt, a chcący nadal odbierać telewizję naziemną muszą dokupić specjalny dekoder lub wymienić telewizor na nowszy. Głównym celem projektu jest wsparcie finansowe osób, które nie są w stanie samodzielnie ponieść tego wydatku.

Materiał: Wydział Promocji Polityki Cyfrowej

Oceń artykuł: 0 19

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 15 (17)

  buahah, w dniu 04-12-2022 15:30:43 napisał:

  hahaha i cyk abonamencik w gratisie

  odpowiedz

  • 7 (9)

  Sit, w dniu 04-12-2022 19:05:57 napisał:

  Składajcie wnioski Mohery wreszcie będziecie utrzymywać waszą TVPis

  odpowiedz

  • 0 (0)

  martnyka, w dniu 04-12-2022 22:42:57 napisał:

  słusnzie

  odpowiedz

  • 1 (1)

  antifa, w dniu 04-12-2022 23:29:40 napisał:

  Kolejne artykuły a pod nimi zakaz komentowania ,,Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.To po wstawiają jeszcze z innego powiatu skoro lubią zimną wode....

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Gerlach, w dniu 05-12-2022 06:57:08 napisał:

  Źrödlo reklam w tfoim domu. Co chwila te same rekla.y kup telefon kup telewizor promocja w bezdomce i takie tam

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Rzeszutksa, w dniu 05-12-2022 08:13:18 napisał:

  Dekoder kosztował 70zlotych ale cyrk

  odpowiedz

  • 7 (7)

  On, w dniu 05-12-2022 08:31:10 napisał:

  Nie oglądam telewizji zlikwidowałem telewizor nie słucham tych kłamstw.Teraz głowa spokojna.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  wolność, w dniu 05-12-2022 23:30:24 napisał:

  2mld rocznie, teraz jeszcze 700mln na tvpis, bo ta kurwizja sama się nie potrafi utrzymać, a dodatkowo trzeba ludziom w dodatkach z naszych podatków dawać hajs żeby te gówno oglądali xDD dalej głosujcie na ten cyrk

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 07-12-2022 08:19:10 napisał:

  Kłamstwa jeszcze raz kłamstwa zero telewizji.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Bombka plastikowa ze zdjęciem
19,90PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Poduszki świąteczne
40,00PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)