Dziś mamy 2 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2020

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 12 lipca. Pobierz wniosek już dziś

fot. pow.

fot. pow.

Rodzice dzieci do 8 lat mogą odetchnąć z ulgą. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został# oficjalnie wydłużony do 12 lipca. Do tej pory był wydłużony do 28 czerwca.

Zmiany w przepisach o dodatkowym zasiłku opiekuńczym umożliwiają wypłatę dodatkowego zasiłku opiekuńczego zarówno nad zdrowymi dziećmi do lat 8, jak i starszymi dziećmi z odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności oraz dorosłą osobą niepełnosprawną – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje z powodu zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko albo, jeśli niania lub dzienny opiekun nie mogą zapewnić opieki z powodu COVID-19. Co ważne nawet w przypadku otwarcia tych placówek w czasie trwania epidemii, rodzice dzieci do lat 8 mają prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Przysługuje on nie dłużej niż do 12 lipca 2020 r.

Wniosek o dodatkowy zasiłek opiekuńczy można pobrać ze strony internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pracownik składa taki dokument do pracodawcy, zleceniobiorca do zleceniodawcy, a osoba prowadząca działalność gospodarczą – bezpośrednio do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tylko od 1 do 24 czerwca do placówek ZUS w województwie kujawsko-pomorskim wpłynęło takich wniosków blisko 6,8 tys., w całym kraju ponad 168 tys. – dodaje rzeczniczka.

Jeśli w oczekiwaniu na zmianę przepisów rodzic złożył wniosek o zwykły zasiłek opiekuńczy, to teraz ten okres będzie rozliczony, jako dodatkowy zasiłek opiekuńczy. To znaczy, że nie pomniejszy puli 60 dni zwykłego zasiłku, który przysługuje w roku kalendarzowym.

Materiał: Krystyna Michałek Rzecznik Regionalny ZUP Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Oceń artykuł: 10 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (12)

  aha, w dniu 28-06-2020 14:59:02 napisał:

  Więcej świadczeń patola+, więcej. Wszystkie świadczenia patola+ powinny pójść do kosza, ale za to kwota wolna od podatku dla legalnie pracujących o 6000zł w górę.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  ... , w dniu 28-06-2020 15:16:39 napisał:

  Ci to za rząd gdzie posłowie mają większą kwotę wolną od PAD arkusz niż zwykły obywatel

  odpowiedz

  • 1 (9)

  Obatel, w dniu 28-06-2020 16:42:32 napisał:

  Proponuję ustalić pensje min 5000 brutto dla wszystkich którym nie chce się pracować!!! A dla tych głupich co pracują zdjąć wszystkie ulgi i podwyższyć podatki. Wyborca PIS

  odpowiedz

  • -2 (4)

  Dorota, w dniu 28-06-2020 23:00:19 napisał:

  Ale to już sie chyba tyczy dzieci przedszkolnych i żłobkowych

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  ergeraze, w dniu 29-06-2020 14:02:35 napisał:

  Pracodawcy zaczną zwalniać, bo po co im nieobecni pracownicy. Niech od razu dadzą zasiłek na całe wakacje.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (5)

  Demi, w dniu 29-06-2020 15:28:08 napisał:

  Promujmy dalej leserstwo!! Nic nie powinni dostać nieroby... Skoro dzieciaki mogą się spotykać na placach zabaw tabunami to czemu do przedszkola nie mogą iść?!!! Paranoja!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)