Dodatek za długoletnią służbę wojskową. Uproszczone reguły przyznawania

fot. Ministerstwo Obrony Narodowej
Od 1 stycznia uproszczone zostały reguły przyznawania dodatku #za długoletnią służbę wojskową. Dodatek będzie naliczany już po dwóch latach służby wojskowej w wysokości 2 % należnego uposażenia zasadniczego, a następnie co roku zwiększany o 1%.
27 grudnia 2024 r. opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 20 grudnia 2024 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych (Dz.U. poz.1942).
Zgodnie z rozporządzeniem żołnierzowi zawodowemu przyznaje się dodatek za długoletnią służbę wojskową o charakterze stałym po dwóch latach służby wojskowej w wysokości 2% należnego uposażenia zasadniczego. Dodatek zwiększa się o kwotę 1% należnego uposażenia zasadniczego za każdy kolejny rok służby wojskowej, nie więcej jednak niż do wysokości 35% po 35 latach służby wojskowej.
W poprzednim stanie prawnym żołnierz nabywał prawo do dodatku dopiero po 3 latach służby wojskowej i do osiągnięcia przez niego 15 lat służby wojskowej dodatek ten był zwiększany co 3 lata o 3% należnego uposażenia zasadniczego. Po osiągnięciu przez żołnierza 15 lat służby wojskowej dodatek za długoletnią służbę wojskową był zwiększany za każdy kolejny rok służby wojskowej o 1% należnego uposażenia zasadniczego, nie więcej jednak niż do wysokości 35% po 35 latach służby wojskowej. Rozporządzenie wchodzi w życie 1 stycznia 2025 r.
Treść rozporządzenia jest dostępna w Dzienniku Ustaw oraz w aplikacji Żołnierz RP.
Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej
Czytaj również
- 100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz
- Mama 4 plus. Od marca wzrost wysokości świadczenia
- Obowiązkowa składka zdrowotna. 55 % Polaków chciałoby zrezygnować
- Rośnie liczba ubezpieczonych cudzoziemców. W regionie 42,8 tys. osób
- Depresja to poważny problem zdrowotny. Nie bój się szukać pomocy!
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
Ds, w dniu 03-01-2025 10:00:47 napisał:
odpowiedz
A, w dniu 03-01-2025 10:09:12 napisał:
odpowiedz
Zw, w dniu 03-01-2025 16:32:31 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!