Dziś mamy 21 września 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

31 maja 2023

Doceniono wyniki ucznia Krzywoustego. Stypendium dla Bartosza Odora

fot. powierzone

fot. powierzone

Bartosz Odor, finalista 46. Olimpiady Języka Niemieckiego otrzymuje #Stypendium Uniwersytetu im. Christiana Albrechta w Kilonii.

Miło nam poinformować, że Komitet Główny OJN docenił wyróżniające wyniki oraz głębokie zainteresowania Bartosza Odora z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią i zaproponował mu stypendium zagraniczne. Bartoszowi niewiele zabrakło do otrzymania tytułu laureata. Jest to stypendium, które umożliwia Bartoszowi bezpłatny wyjazd do Kilonii i udział w Międzynarodowym Letnim Kursie Językowym Uniwersytetu im.Christiana Albrechta w Kilonii. Dodatkową atrakcję miesięcznego wyjazdu stanowi możliwość wcześniejszego przyjazdu do Kilonii oraz późniejszego wyjazdu. W ten sposób uczestnicy mogą lepiej poznać miasto i okolicę.

Bartosz został zakwalifikowany do grupy na poziomie C2, czyli najwyższym poziomie Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Poziom ten informuje, iż dana osoba rozumie praktycznie wszystko w języku obcym, co czyta i słyszy. Potrafi podsumować informacje z różnych źródeł pisanych i ustnych, odtwarza uzasadnienia i wyjaśnienia w spójnej prezentacji. Potrafi wyrażać się spontanicznie, bardzo płynnie i umie dokładnie wyjaśnić niuanse znaczeniowe także w bardziej złożonych sytuacjach.

Program stypendium ma umożliwić uczestnikom rozwój kompetencji językowych oraz zdobycie realioznawczych informacji o współczesnych Niemczech (język, społeczeństwo, państwo i kultura). Tak więc obejmuje on zagadnienia programowe olimpiady.

Warto podkreślić, ze zdobycie tytułu finalisty 46. OJN zagwarantowało Bartoszowi zwolnienie i uzyskanie wyniku 100% na egzaminie dojrzałości z języka niemieckiego na wybranym poziomie oraz studia filologiczne na każdej uczelni w Polsce. Ma on również możliwość podjęcia studiów niefilologicznych na wielu innych kierunkach oferowanych przez uczelnie wyższe.

Bartosz jest niezwykle skoncentrowany na poszerzaniu swoich umiejętności językowych. Jestem więc pewna, że za rok powtórzy swój sukces, zdobywając tytuł finalisty lub laureata, czego mu bardzo życzę. Do olimpiady przygotowała ucznia nauczycielka języka niemieckiego, Rozalia Wencel. Bartoszu, wszyscy jesteśmy z ciebie dumni i trzymamy kciuki!

Materiał: Rozalia Wencel

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 39 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Powstanie Styczniowe 1863-1864". Nabór wniosków do programu

Biuro „Niepodległa” otwiera nabór wniosków do Programu# Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. W latach 2023 i 2024 obchodzimy 160. rocznice kolejnych bitew i potyczek, które złożyły się na Powstanie Styczniowe – największy zryw narodowowyzwoleńczy skierowany przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Wnioski można składać do 2 października 2023 do godziny 15:59.

(czytaj więcej)
0

Doświadczalane oznakowanie poziome. Jaka jest opinia kierowców?

Z danych opublikowanych przez Komendę Główną Policji wynika#, że w 2022 r. nieprawidłowa zmiana pasa ruchu była przyczyną 530 wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących, w których śmierć poniosły 52 osoby, a 648 zostało rannych. Chcąc poprawić czytelność węzłów drogowych a więc i bezpieczeństwo kierowców, zastosowaliśmy doświadczalnie, na wybranych odcinkach dróg krajowych, oznakowanie poziome informujące o numerze drogi do której prowadzi dany pas ruchu, ale również o miejscowości kierunkowej (na obwodnicach dużych aglomeracji miejskich). Aby poznać opinię kierowców na temat przedstawionych rozwiązań przygotowaliśmy krótką ankietę. Zapraszamy do jej wypełnienia.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)
0

500 kilometrowe szkolenie w Bieszczadach. Lekka piechota w działaniu

Przeszli już ponad 300 kilometrów najdłuższym szlakiem #górskim w Polsce. Przed nimi jeszcze blisko 200. Żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pieszą wędrówką chcą celebrować 5 lecie istnienia swojej jednostki.

(czytaj więcej)