Dziś mamy 21 lutego 2020, piątek, imieniny obchodzą:

28 stycznia 2020

Do Francji po wiedzę i nowe umiejętności. Grupa nauczycieli przygotowuje się do wyjazdu

fot. Joanna Paetzke

fot. Joanna Paetzke

Niebawem, 17 lutego 2020 r. 6-osobowa grupa nauczycieli z Zespołu Szkolno-#Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią wyjeżdża do Francji, aby obserwować pracę francuskich nauczycieli.

Przypominajmy, iż Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle n. Not. to kolejna placówka, która sięgnęła po fundusze unijne w zakresie wiedzy, edukacji i rozwoju. Projekt jest realizowany w ramach programu ERASMUS+ akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w obszarze edukacji szkolnej i ma na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej osiąganą przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych, takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe.

Aktualnie w nakielskiej ‘trójce’ odbywają się spotkania, dotyczące organizacji wyjazdu 6-osobowej grupy nauczycieli do Le Vieux-Marché, niewielkiej miejscowości na zachodzie Francji. Jest to pierwsza z trzech grup, która wyjeżdża w celu obserwacji pracy francuskich nauczycieli Ponadto pracownicy nakielskiej ‘trójki ‘ będą mieli okazję wzbogacić swoje umiejętności językowe w zakresie znajomości języka angielskiego i francuskiego. Ważnym aspektem projektu jest też korzystanie z szeroko pojętych technologii komunikacyjno-informacyjnych (ICT) oraz z elektronicznej platformy na rzecz uczenia się dorosłych w Europie (EPALE).

- Liczymy na to, że uda nam się podnieść kompetencje metodyczne i jeszcze bardziej wzrośnie nasza motywacja do pracy – informują nauczyciele z nakielskiej ‘trójki’. - Ponadto jest to dla nas duża szansa na rozwój osobisty – dodają.

Materiał: Marta Podemska, koordynator ds. promocji

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 147 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)