Dziś mamy 22 czerwca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
19 maja 2017

Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Konkurs i warsztaty w MCK

fot. pow.

fot. pow.

18 i 19 maja br. Młodzieżowe Centrum Kariery w Nakle nad Notecią włączyło się w obchody # Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

W tych dniach m.in.: wręczono nagrody w konkursie, przeprowadzono warsztaty zwiększające mobilność na rynku pracy, zorganizowano Drzwi otwarte MCK.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to coroczne ogólnopolskie wydarzenie promujące Fundusze Europejskie oraz inwestycje i projekty, które zostały z nich sfinansowane. Młodzieżowe Centrum Kariery przygotowało z tej okazji atrakcje dla swoich klientów i mieszkańców powiatu nakielskiego. 18. maja odbyły się Drzwi Otwarte, w czasie których można było spotkać się z pośrednikiem pracy oraz doradcą zawodowym.

Pracownicy MCK udzielali informacji o dostępnych ofertach pracy, sposobach dotarcia pracodawców, pomagali w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, i zdiagnozowaniu predyspozycji zawodowych. W godz. od 9-12 można było także zapoznać się ofertą najbliższych warsztatów i zajęć oraz dowiedzieć się, jaką ofertę MCk kieruje do swoich klientów. Wręczono też nagrody w konkursie: „Jak fundusze europejskie zmieniły moje życie”. Zwycięzcy pierwszego miejsca otrzymali koszulki z loko DOFE, drugiego – albumy „Niebo nad Krajna i Pałukami”; trzeciego - foldery Przystani Nakło oraz kołonotatniki. Fundatorem części nagród było Starostwo Powiatowe w Nakle Nad Notecią.

19. maja br. odbył się warsztat: Zmiana to nie koniec świata – mający na celu zwiększenie mobilności młodzieży na rynku pracy. W czasie spotkania uczestnicy poznali etapy przechodzenia przez zmianę, dowiedzieli się, jakie kompetencje pomagają dostosować się do rozwijającego się rynku pracy. Mieli także okazję sprawdzić swoją otwartość na nowe doświadczenia, wiedzę i rozwiązania.

materiał: Jolanta Cioczek – doradca zawodowy MCK

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)