Dziś mamy 16 lutego 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

22 stycznia 2020

Dla babć i dziadków. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami!

fot. NOK

fot. NOK

W poniedziałek 20 stycznia dzieci uczęszczające na zajęcia do Nakielskiego Ośrodka #Kultury uczciły święto babci i dziadka. Prezentując swój dorobek artystyczny oraz pracę na zajęciach umiliły zgromadzonym popołudnie, za co otrzymali gromkie brawa.

Na samym początku dzieci z grupy teatralnej prowadzonej przez panią Romanę Janka, przywitały gości i zaprosiły do wspólnego oglądania występów tanecznych. Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Zespól Pieśni i Tańca „Młoda Krajna”, prowadzony przez panią Agnieszką Misiorek – Franków. W ich wykonaniu, można było podziwiać: czerwone jagody, w moim ogródeczku, poleczki nim posłała mnie matka, poszło dziewczę po ziele czy szota. Każda prezentacja była poprzedzona wierszykami i życzeniami przygotowanymi przez małych aktorów.

Następnie można było podziwiać najmłodsze dzieci z grupy rytmiczno – tanecznej, które razem z panią Agnieszką tańczyły w rytm bajkowych piosenek, za co dostały wielkie brawa. Kolejnymi małymi artystami, zaproszonymi na scenę były dziewczynki z grupy Fantastic Kids, które sprawiły, że scena stała się kolorowa i pełna tańca w rytmie współczesnych przebojów. Na koniec mali konferansjerzy zaprosili ponownie ZPiT „Młoda Krajna”. Wszystko zakończyło się odśpiewaniem dla siedzących na widowni babć i dziadków głośnego sto lat. Uśmiechów i życzeń nie było końca.

Materiał: Agnieszka Misiorek-Franków

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)