Dziś mamy 22 stycznia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

08 czerwca 2018

Debata na przystani. Mówiono o obowiązkach młodych kierowców

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

O obowiązkach młodych kierowców i zmianach w przepisach, jakie ich czekają, a także innych # kwestiach związanych z bezpieczeństwem debatowali na nakielskiej przystani policjanci. W spotkaniu udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła.

Dzisiaj (8.06.18) na nakielskiej przystani odbył się V Piknik Motoryzacyjny, którego organizatorem był Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła. Tradycyjnie już piknik był doskonałą okazją do rozważań na temat bezpieczeństwa, m.in. w ruchu drogowym. Dlatego też, dla uczestników pikniku nakielscy policjanci zorganizowali debatę społeczną. Gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Nakle nad Notecią mł. insp. Krzysztof Stefaniak. Uczestniczył w niej także p.o. Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego – kom. Zbigniew Sperkowski oraz przedstawiciel KWP w Bydgoszczy asp. szt. Tomasz Trybuszewski.
Hasło przewodnie debaty brzmiało: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w przedsięwzięciu zostali zaproszeni uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła.

Podczas debaty poruszono trzy główne kwestie: młodego kierowcy w ruchu drogowym, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Pierwsze z tych zagadnień omówił asp. Marek Moczadło - kierownik Referatu Ruchu Drogowego. Policjant przedstawił dane statystyczne dotyczące ilości zdarzeń drogowych z udziałem młodych kierowców, do jakich doszło na przestrzeni ostatnich lat na terenie powiatu nakielskiego. Omówił także zmiany przepisów prawa o ruchu drogowym dotyczące młodych kierowców, które niedawno weszły w życie.

Następnie sierż. szt. Łukasz Szczepaniak, starszy dzielnicowy, omówił założenia realizowanego programu pn.: „Dzielnicowy bliżej nas”. Uczestnicy debaty zostali także poinformowani o aplikacji „Moja Komenda”, za pośrednictwem której, w bardzo szybki i łatwy sposób, mogą pozyskać informacje niezbędne do kontaktu z dzielnicowym.

Głos zabrał też st.asp. Damian Moczadło, który omówił założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przedstawił zgłoszenia, które na terenie powiatu nakielskiego są najczęściej wprowadzane na mapę. Poinformował także słuchaczy, jakie działania podejmuje policja po uzyskaniu tego typu zgłoszenia. Na temat narzędzia jakim jest KMZB mówił także p.o. Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego, kom. Zbigniew Sperkowski.

Po zakończeniu debaty szkoła zorganizowała V Piknik Motoryzacyjny, podczas którego młodzież miała okazję porozmawiać z funkcjonariuszami, obejrzeć policyjną flotę, a także sprawdzić, jak otaczającą rzeczywistość postrzega kierowca będący pod działaniem alkoholu i narkotyków, dzięki tzw.: alkogoglom i narkogoglom. Policjanci opowiadali też o swojej służbie i zachęcali do wstąpienia w mundurowe szeregi.

Przedsięwzięcie było poprzedzone paradą aut uczestników pikniku. Prowadzili ją i zabezpieczali policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego.

Debata została zorganizowana w ramach Kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

 

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)