Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

08 czerwca 2018

Debata na przystani. Mówiono o obowiązkach młodych kierowców

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

O obowiązkach młodych kierowców i zmianach w przepisach, jakie ich czekają, a także innych # kwestiach związanych z bezpieczeństwem debatowali na nakielskiej przystani policjanci. W spotkaniu udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła.

Dzisiaj (8.06.18) na nakielskiej przystani odbył się V Piknik Motoryzacyjny, którego organizatorem był Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła. Tradycyjnie już piknik był doskonałą okazją do rozważań na temat bezpieczeństwa, m.in. w ruchu drogowym. Dlatego też, dla uczestników pikniku nakielscy policjanci zorganizowali debatę społeczną. Gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Nakle nad Notecią mł. insp. Krzysztof Stefaniak. Uczestniczył w niej także p.o. Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego – kom. Zbigniew Sperkowski oraz przedstawiciel KWP w Bydgoszczy asp. szt. Tomasz Trybuszewski.
Hasło przewodnie debaty brzmiało: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w przedsięwzięciu zostali zaproszeni uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła.

Podczas debaty poruszono trzy główne kwestie: młodego kierowcy w ruchu drogowym, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Pierwsze z tych zagadnień omówił asp. Marek Moczadło - kierownik Referatu Ruchu Drogowego. Policjant przedstawił dane statystyczne dotyczące ilości zdarzeń drogowych z udziałem młodych kierowców, do jakich doszło na przestrzeni ostatnich lat na terenie powiatu nakielskiego. Omówił także zmiany przepisów prawa o ruchu drogowym dotyczące młodych kierowców, które niedawno weszły w życie.

Następnie sierż. szt. Łukasz Szczepaniak, starszy dzielnicowy, omówił założenia realizowanego programu pn.: „Dzielnicowy bliżej nas”. Uczestnicy debaty zostali także poinformowani o aplikacji „Moja Komenda”, za pośrednictwem której, w bardzo szybki i łatwy sposób, mogą pozyskać informacje niezbędne do kontaktu z dzielnicowym.

Głos zabrał też st.asp. Damian Moczadło, który omówił założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przedstawił zgłoszenia, które na terenie powiatu nakielskiego są najczęściej wprowadzane na mapę. Poinformował także słuchaczy, jakie działania podejmuje policja po uzyskaniu tego typu zgłoszenia. Na temat narzędzia jakim jest KMZB mówił także p.o. Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego, kom. Zbigniew Sperkowski.

Po zakończeniu debaty szkoła zorganizowała V Piknik Motoryzacyjny, podczas którego młodzież miała okazję porozmawiać z funkcjonariuszami, obejrzeć policyjną flotę, a także sprawdzić, jak otaczającą rzeczywistość postrzega kierowca będący pod działaniem alkoholu i narkotyków, dzięki tzw.: alkogoglom i narkogoglom. Policjanci opowiadali też o swojej służbie i zachęcali do wstąpienia w mundurowe szeregi.

Przedsięwzięcie było poprzedzone paradą aut uczestników pikniku. Prowadzili ją i zabezpieczali policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego.

Debata została zorganizowana w ramach Kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

 

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)