Dziś mamy 2 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2020

Dane o frekwencji. Najwyższa w gminie Nakło

fot. BG

fot. BG

Trwają wybory prezydenckie. O 21:00 zostaną zamknięte lokale wyborcze. Tymczasem PKW opublikowała dane o frekwencji na godzinę 12:00.

Na konferencji prasowej Państwowej Komisji Wyborczej, którą zwołano po godzinie 13:30 przedstawiono dane nt. frekwencji na godzinę 12:00. Do tego momentu, w lokalach wyborczych w całym kraju wydano ponad 7 milionów sto tysięcy kart do głosowania. Daje to wysoką frekwencję wynoszącą ponad 24%. W naszym województwie frekwencja była nieco niższa i wynosiła 23,61%.

W powiecie nakielskim wyniosła z kolei 21,15%. Jak kształtowała się frekwencja w poszczególnych gminach? Najwyższą odnotowano w gminie Nakło - 22,15%, na kolejnym miejscu jest gmina Mrocza 21,39%. Trzecie miejsce pod względem frekwencji zajęła gmina Szubin - 21,21%. W gminie Kcynia na godzinę 12:00 do urn udało się 19,76% uprawnionych do głosowania, a w gminie Sadki było to 18,94%.

Do zamknięcia lokali zostało jeszcze kilka godzin. Już teraz PKW spodziewa się, że w tych wyborach może paść frekwencyjny rekord bowiem pod wieloma lokalami nadal ustawiają się kolejki obywateli chętnych, aby oddać swój głos na jednego spośród 11 kandydatów. Przypominamy o obowiązki zasłaniania nosa i ust w lokalu. Dobrze jest mieć również ze sobą swój długopis.
Na zdjęciach prezentujemy głosowanie w lokalach wyborczych w Paterku i Ślesinie.

Oceń artykuł: 9 20

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)